O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení






Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TAK NÁM ZABILI KUBERU PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 duben 2020
Přejít na obsah
TAK NÁM ZABILI KUBERU
Strana 2
V nedělním večerním pořadu ČT1 Kuberova manželka a dcera vyslovily názor, že jejich manžel a otec snad dostal infarkt z rozčilení, které způsobily nátlaky ohledně jeho cesty na Tchajwan. Cesta na Tchajwan bez schválení Číny se totiž jeví Číňanům jako nepřátelský akt. - Uskutečnění takové cesty bych považoval za důležité nějak zdůvodnit, protože dráždit Čínu není nějaká legrace.

 

 

 

 

Nicméně zase na druhé straně, pokud je návštěva Tchajwanu odůvodněná, je zapotřebí to vysvětlit. Ale když si odmyslíme závoj propagandy a aktivistických snah o poškození našich vztahů s Čínou, tak se z mlhy vynoří hlavní otázka:

 

Proč chtěl Kubera jet na Tchajwan?

Proč změnil původní záměr jet do Číny na jinou destinaci?

Co hledal na Tchajwanu?

Co bylo tak důležité k takové cestě bez požehnání vlády a proti vůli prezidenta, zrovna v této době? Bylo to zase jen gesto provokace proti Číně, sloužící někomu v pozadí, nebo to byla jeho svobodná vůle pramenící z nějakých reálných záměrů?

 

Kubera byl reálně uvažující člověk a právě proto si ho mnozí vážili. Co tak najednou prosazoval na první pohled iracionální záměr? Alespoň tak to vidím, neboť jsem nikde racionální zdůvodnění cesty na Tchajwan neviděl, vyjma ideologických tezí. Tato otázka je v celé věci klíčová.

 

Jaroslava Kubery je škoda. Byl by vynikajícím prezidentem. Ztratili jsme člověka, na kterém by se mohly sjednotit různé proudy společnosti.

Byl jediný z opozice, který vyhovoval i prezidentovi Zemanovi. Základem jeho obliby bylo realistické myšlení a na prvním místě odideologizované přesvědčení o službě státu a občanům, které vynikajícím způsobem realizoval jako starosta Teplic. Zahraniční zasahování nesnášel, nechtěl dotace EU, chtěl v rámci konzervativního myšlení, aby každý zodpovídal za sebe a dokázal na sebe vydělat.

 

 

Zemřel Jaroslav Kubera | Hotelová škola, Obchodní akademie a ...

 

 

Jeho názory mohly vadit jen opravdu levicově smýšlejícím, což v současné době jsou především evropští univerzalisté a multikulturalisté. Ale nakonec právě jim ustoupil a pragmatickou kauzu cesty do Číny vyměnil za ideologicky motivovanou cestu na Tchajwan. Něco takového v jeho případě působilo jako blesk z jasného nebe.

Ale dnes je bohužel mrtev a nemůže nám říci, co ho k tomuto rozhodnutí vedlo. Zanechal pouze otazníky, které se snaží mnozí zodpovědět v rámci svého ideologického přesvědčení nebo záměrů.

 

Jinak je samozřejmě zapotřebí dodat, že dopis čínského velvyslanectví, nebo jeho výsek, který dostal Kubera k přečtení a celá okolnost této kauzy, musela být pro něj stresující. Dopis čínského velvyslanectví je vyložený nátlak. Hrozit komplikacemi našim podnikatelům v Číně, pokud by Kubera cestu na Tchajwan uskutečnil, je opravdu nepřijatelné. Velvyslanec dokonce Kuberovi (možná i prezidentovi) sdělil, že ho odvolají, když Kubera na Tchajwan pojede (od čínské vlády by to bylo posuzováno jako špatná práce velvyslance).  Kuberovo rozhodnutí dokonce zaskočilo i Zemana, který vlastně nevěděl, co s tím (možná to neví dodnes).

 



 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]