Kamarádky, které spojil LUPUS - povídání o jejich životě

POVÍDÁNÍ O BĚŽNÉM ŽIVOTĚ - kamarádky, které spojil LUPUS - případně i jiné :-)

Alenko, tak to mame neco spolecneho,

Příspěvekod Bara » stř zář 13, 2006 4:39 pm

ja mam tmavou tecku na duhovce u praveho oka, smerem k venkovnimu koutku. Skoro kazdy si toho vsimne.
U nas v Ossu je tovarna na leky - Organon. A i sem se svazi z nekolika evropskych statu moc z porazek, myslim hoveziho dobytka. Nevim presne ktere leky tady vyrabi, ale nejvetsi cast tvori antikoncepcni pilulky.
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

Příspěvekod Janda » stř zář 13, 2006 6:21 pm

Ahojky, Alenko já jsem nezapomněla, ale já jsem to dřív vůbec nestihla..sedla jsem si k internetu až teď...Včera večer jsem odpadla a tak jsem nic nenapsala.... Jenomže má to háček- já jsem na tu přednášku nakonec nemohla jít, protože jsem neměla hlídání pro děti.(manžel pracuje do šesti večera)Prostě musím počkat až mi děti vyrostou a pak se budu vzdělávat.
Navíc mi to stejně nevycházelo časově- přednáška začínala přesně, když Kamče končila výtvarka a já pro ni musela dojít. Takže jsem místo zajímavé přednášky, táhla z města dvě tašky s nákupem, Kamčinu aktovku a přes rameno sáček s bačkorama. - sedřená máma :o ...ale nákup se vyplatil-koupila jsem dětem super podzimní bundy a Kamče rifle. Dneska zase vyhýmali časopis Barbie a autíčko- ještě že už chodím do práce...
Báro, ani nevíš jakou máš výhodu- nejen že si vyléčila žaludek po těch nových lécích, ale ještě k tomu nebudeš mít deprese- co víc si přát viď?- už jsem o tomhle léku slyšela-( asi to vím od tebe, nepsala jsi už o tom?) a už tenkrát jsem si říkala, že je fajn, že přišli na to, že to zabírá i na určité poruchy trávení ...- muselo to být hrozný, když jsi každý den usínala s tím, že se stejně vzbudíš a bude ti zle. Za účinné léky je pak člověk šíleně vděčný...( znám to z vlastní zkušenosti- kdy jsem se v noci budila bolestí kloubů a pak jsem byla vděčná za Medrol, který mi to uklidnil a já se vyspala...)
Moni, dneska určitě zavolej...těším se...
Janda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv kvě 04, 2006 3:24 pm

Příspěvekod Monyna » čtv zář 14, 2006 5:33 pm

Jani Č, je to na Praze 10.Naturcentrum Salvea.Vede to lékař,který se zabývá i alternativní medicínou.
Alenko,já na takové věci také moc nevěří, a přistupavala jsem k tomu s mírným despektem, proběhlo to,jak jsem pasala a mé sympatie si získali.Mám nevýhodu,že když chci experimentovat,tak musím na sobě.Tvůj manžel to má dobře zařízené, "pokusný králíčku" :lol: :lol: ,i když věřím,že to všechno dělá jen proto,aby ti nějak pomohl :lol: :wink:
Monyna
 
Příspěvky: 78
Registrován: čtv kvě 04, 2006 9:40 am
Bydliště: Kraslice CZ

Mony

Příspěvekod Alenka K. » pát zář 15, 2006 2:01 pm

on to dela, protoze neveri, ze by opravdu na lupus NIC neexistovalo. Jenze mne Gerard, muj dlouhovlasy doktor, kteremu desne verim, rekl, ze az nekdo najde lek na lupus dostane Nobelovu cenu, protoze tim se bude dat vylecit spousta podobnych chorob imunniho systemu. Nevim, ja nejsem lekar. No a Misha, ten mluvi jen o donu Aureliovi. Myslim, ze by rad ozelel i cestu kolem sveta, kdybychom na rok jeli za donem Aureliem. On totiz rekl, ze by mne dokazal vylecit, ale musela bych tam (v Mexiku) zustat cely jeden rok. No a Misha tvrdi ze don Aurelio vzdycky vi nejlip:)
Jo mimochodem, uz mne nemusi mrzet Nepal. Ti nasi pratele museli narychlo odjet, protoze se citili ohrozeni. To je ale dlouha story nekdy na chladne zimni vecery:) Urcite neni prijemne chodit ozbrojeni nozem a slznym plynem a bat se o dve deti. Dneska odletaji z Kathmandu.
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Baru

Příspěvekod Alenka K. » pát zář 15, 2006 2:18 pm

tak v kanadske skole se ze zase strilelo, v Montrealu. Zajimave bylo ze ta skola se jmenovala Dawson college. Jeden muz zabil jednoho studenta a 19 zranil. Mluvili o tom ve skole co na to kdo rika....a muj kontraverzni syn sdelil: "Teda ten mel desne spatnou trefu" Ucitel mu sdelil, ze to neni ten nejspravnejsi pristup, ale co se da delat, pravdu mel! I kdyz jsou to desne veci, ktere by se ve skole proste stavat nemely.
Jinak vcera bezeli Tery Fox zavod ten se tady beha kazdej rok. Jinak jsme pronajali maly sroubek desne fajn lidem a ona je v jinem stavu, takze se nam tady narodi bejbatko. Tecku mam v levem oku a na levou stranu jsem taky ochrnula pri te mozkove mrtvici. Je to jenom nahoda? Mozna jo......jinak u nas chladne rano a pod nulou. Koukala jsem se vcera na potok, plny zluteho spadaneho listi. Takze u nas prosim hlasim...mesic listopad!!!!
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Alenko

Příspěvekod Bara » pát zář 15, 2006 2:49 pm

Ta zprava o strileni v kanadske skole obletela svet. Neni to prvni pripad, ale to jsou veci, ktere nechapu. Nevim, co k tomu dodat.....
U nas je porad naaaadherne, ale pomaloucku maji jit ty vysoke teploty (az 28) na normal. Jsem docela rada, ty posledni dny bylo teplo, ale u nas k tomu navic strasne dusno a to teda nemusim. Listi zatim jeste nezloutne. dej pokoj.
Tohle nase obcasne povidani by patrilo do "kavarny" jenze ja nevim proc, ale nikdo tam nechodi. To ti uz muzu rovnou poslat maila na tvou adresu. Kde jsou vsichni?
Uz je tu zase vikend, zitra jdeme na oslavu padesatin nasi francouzske kamaradky, ona je takove male pivo, nikdo by nehadal, ze dosahla ....satin. A v nedeli takova mensi rodinna seslost, nastesti ne u nas, takze nemam starosti s pohostenim. Ale do toho vseho mam stale neporadek z toho zabudovavani topneho kotle. Mela jsem predstavu, ale je toho nejak vic, no nic, hlavne zdravicko, to zvladnem. Ted jdu udelat nakup na vikend, ty se asi zrovna probouzis, Kennedy ti donese snidani do postele, ty se ale mas. Tak ahoj.
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

Jando

Příspěvekod Alenka K. » pát zář 15, 2006 2:49 pm

ja jsem mela tu vyhodu, ze manzel mel jenom sezonni job.....takze kdyz jsem pracovala on hlidal, varil....je nahodou vyborny kuchar a na chlapa neobvykle....kdyz vari tak hned po sobe uklizi, jeste v pribehu vareni,. Takze on dovari a kuchyne je cista! Olin dovari a kuchyne je k placi! Teda jenom doufam, ze to vsechno nesbehavas pesky, to byla prvni vec co mi napadla, kdyz jsem to cetla. Ale jsem moc rada, ze Kamilka se z toho tak rychle dostala a nikdo dalsi to nechytil.Myslim ted na dve Jany, jedna beha s turisty a druha slavi svatbu.......dalajsem si ji na Skype, ale jeste se neozvala asi ma moc prace. Holky ted si uvedomuji ze jsem vam nenapsala co se delo s Olinem. On cele leto delal, fakt mel tyden volna kdyz s nama jel do Whitehorsu si koupit komputer! Za cele leto! No ale on je zblazneny do kuchyni. Ted jeste porad pracuje, i kdyz chodi do skoly, tak aspon v sobotu a nedeli. Ale roznesla se desna fama, ze jeho boss utekl pred dluhama a ja jsem se smirovala s tim, ze Olin proste prijde o penize a lkala nad tim, kdyz jsem si vzpomela na jeho drinu a unavu....nebyla to mala castka, ale 1200 dolaru! Tak si predstavte co to bylo hodin......po deviti dolarech na hodinu!
Asi si dovedete predstavit moji radost kdyz se ozval....a desne se divil, ze clovek jede na par dni do Whitehorsu a cele mesto sili.....hledaji ho policaji....takze uz dal Olinkovi na konto penize. Kdybych mela rict jaky kamen mi spadl ze srdce!!!!!!!
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Alenko

Příspěvekod Bara » pát zář 15, 2006 2:54 pm

Ta zprava o strileni v kanadske skole obletela svet. Neni to prvni pripad, ale to jsou veci, ktere nechapu. Nevim, co k tomu dodat.....
U nas je porad naaaadherne, ale pomaloucku maji jit ty vysoke teploty (az 28) na normal. Jsem docela rada, ty posledni dny bylo teplo, ale u nas k tomu navic strasne dusno a to teda nemusim. Listi zatim jeste nezloutne, dej pokoj.
Tohle nase obcasne povidani by patrilo do "kavarny" jenze ja nevim proc, ale nikdo tam nechodi. To ti uz muzu rovnou poslat maila na tvou adresu. Kde jsou vsichni?
Uz je tu zase vikend, zitra jdeme na oslavu padesatin nasi francouzske kamaradky, ona je takove male pivo, nikdo by nehadal, ze dosahla ....satin. A v nedeli takova mensi rodinna seslost, nastesti ne u nas, takze nemam starosti s pohostenim. Ale do toho vseho mam stale neporadek z toho zabudovavani topneho kotle. Mela jsem predstavu, ale je toho nejak vic, no nic, hlavne zdravicko, to zvladnem. Ted jdu udelat nakup na vikend, ty se asi zrovna probouzis, Kennedy ti donese snidani do postele, ty se ale mas. Tak ahoj.
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

Příspěvekod Janda » pát zář 15, 2006 6:16 pm

Ahoj Alenko, konkrétně ten den jsem to všechno sběhávála pěšky, proto jsem asi nestíhala. Ale někdy si beru na nákupy i auto-když prší, je to na víc než dvě tašky nebo se mi nechce s dětmi pěšky. Kamilka se z toho opravdu rychle dostala- je vždycky nejrychleji zdravá. Jenže ona to chytila asi ode mě-já už se s tím peru měsíc a přede mnou skoro měsíc Šimon. tak už je to snad konečná. Manžel to nechytí, ten je odolný...- naštěstí mám doma taky dobrého kuchaře, ale s tím uklízením kuchyně to je horší, to je asi jako tvůj Olin...nechtěla bys tvého manžela trochu naklonovat? :D
Alenko máš pravdu, jedna Jana běhá s turisty,druhá slaví svatbu-zítra-(dneska musí mít pěkný blázinec, budu jí držet pěstě, aby to zvládla)...a já běhám s dětmi
Janda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv kvě 04, 2006 3:24 pm

Jando

Příspěvekod Alenka K. » pon zář 18, 2006 11:56 pm

u nas je to skoro stejne. Manzel taky neni nikdy nemocnej. Ja nemocnim vzdycky posledni a dostavam se z toho tezce a pracne cele mesice. Yakze u nas se nerikalo nikdy "Jen aby to nechytly decka" Ale "Proboha jen ne nechyti maminka!" Proti chripce ockuji preventivne celou rodinu. Deti jsou z toho byvaly pochopitelne nadseny pramalo. Ted jsem se az divila jak se Misha nechal pichat proti vsemu na tu cestu. Bo jeste nema japonskou encefalitidu, ale tu pry az v Asii, tam bude levnejsi. Tady chteji za jednu injekci 100 dolaru a potrebuje tri injekce. Coz....Jando....mohu te poprosit o pomoc? Nemohla bys mi prosim te zjistti kolik chteji za encefalitidu (japonskou) v Cesku?
Jinak manzela naklonovtby bylo asi slozite:) ale vis, on delal kuchare na malych lodich, plachetnicich a tak. No a tam mas tak malo mista, ze ti nezbyva jen uklizet a uklizet kazdej spinavej talirek. Takze to ma ted vrozeny a kdyz on dovari tak kuchyne je jako by se v ni nikdy nevarilo! Pockej pockej...za par let budes behat jako Jana. utika to tak rychle.....A mne Mishanek odjizdi tento tyden....Preziju ci nepreziju, to nevim.....
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Baru

Příspěvekod Alenka K. » úte zář 19, 2006 12:25 am

U nas se dneska nadherne rozjasnilo, skoda ze az odpoledne. Ale lepsi pozde nez nikdy, ze jo....Listi uz zezloutlo, poslu ti nase podzimni barvicky OK?
Jinak nevim, co se deje, musim napsat Mrsce. Nevim jestli vubec jeste chodi na Kudlanku. Ale jinak povidani jak vidim se presunulo ted sem.....Zitra odjizdi Jirka od Jaje. Jaja chodi na Kudlanku, cte vsechno ale neprojevuje se. Skoda:)
Jinak teda noseni snidane do postele je utopie a desne bych ho hnala! To by bylo primo za dobrotu na zebrotu. Strasne nesnasim jidlo v posteli!!! Krome toho nekdy je tady, nekdy na Bear creeku. Jak se to zrovna hodi. Uklizi na Bear creeku....jeste porad. A nic se tam nemeni, ale to nemim rict:)
Jinak jaka byla party? Ja jsem v posledni dobe tak unavena....vcera jsem zase byla na odpis. Nakonec se musel ujmout vareni Olin. Uz bude koncit v Klondike Kate, zavira se na zimu, ale ted zase chce delat v General storu. Tam ho taky chteji trenovat. Jenze to uz mi pripada jako sedeni na dvou zidlich najednou, protoze obema musi slibit ze jim tam zustane i v lete!!!!!
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Baru

Příspěvekod Alenka K. » úte zář 19, 2006 12:26 am

U nas se dneska nadherne rozjasnilo, skoda ze az odpoledne. Ale lepsi pozde nez nikdy, ze jo....Listi uz zezloutlo, poslu ti nase podzimni barvicky OK?
Jinak nevim, co se deje, musim napsat Mrsce. Nevim jestli vubec jeste chodi na Kudlanku. Ale jinak povidani jak vidim se presunulo ted sem.....Zitra odjizdi Jirka od Jaje. Jaja chodi na Kudlanku, cte vsechno ale neprojevuje se. Skoda:)
Jinak teda noseni snidane do postele je utopie a desne bych ho hnala! To by bylo primo za dobrotu na zebrotu. Strasne nesnasim jidlo v posteli!!! Krome toho nekdy je tady, nekdy na Bear creeku. Jak se to zrovna hodi. Uklizi na Bear creeku....jeste porad. A nic se tam nemeni, ale to nemim rict:)
Jinak jaka byla party? Ja jsem v posledni dobe tak unavena....vcera jsem zase byla na odpis. Nakonec se musel ujmout vareni Olin. Uz bude koncit v Klondike Kate, zavira se na zimu, ale ted zase chce delat v General storu. Tam ho taky chteji trenovat. Jenze to uz mi pripada jako sedeni na dvou zidlich najednou, protoze obema musi slibit ze jim tam zustane i v lete!!!!!
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Monyna » úte zář 19, 2006 1:00 pm

Ahojky,
Alenko, určitě nějak přežiješ, když Misha odjede, určitě budete ve spojení. Sama si nedovedu představit, jak to bude těžké, ale zase se máš na co těšit. Na setkání s ním, když se bude vracet. Vím,že je to malá útěcha a slabá náplast na smutné srdíčko, ale přeci jenom nějaká. A když ti bude moc smutno, tak máš tady nás....
Včera jsem byla na ECHU.Ty moje arytmie trošku ustoupily,co mi nasadila doktorka draslík a jiné mineraly, ale přeci jenom se to vracelo a ozývalo.Na ECHU je srdíčko o.k.,ale kvůli těm mým problémům, mi nasadil EGILOK,což je betablokátor. Snižuje i tlak a zpomaluje akci, což taky potřebuju, docela mi to běží rychle. Tak snad už budu mít klid.
Jani ,Jani, Jani.....těším se na zprávičky ze svatby.Snad ti brzy vyjde chvilka a popíšeš nám, jak to probíhalo.
Monyna
 
Příspěvky: 78
Registrován: čtv kvě 04, 2006 9:40 am
Bydliště: Kraslice CZ

Příspěvekod Janda » úte zář 19, 2006 5:26 pm

Ahoj Alenko, to jsem ráda, že jsi se ozvala, už jsem bála, že ti je zle...Cenu té vakcíny ti zjistím..- stavím se v u známé v lékarně, ale možná to nestihnu dřív než v pátek , tak se když tak předem omlouvám. Zkusím se poptat zítra v práci, ale doktoři tohle většinou neví..no uvidíme. - představ si, že mě manžel v sobotu dovezl nákup z města a já ještě spala. Když přijel, probudil mě kyticí slunečnic a donesl mi i tu snídani do postele- po x letech..a bylo to fajn. ..
Víš co je zvláštní? Když jsou děti malý, člověk se těší na ten klid, co nastane až odejdou z domu. (Je fakt, že mě to napadne vždycky, když jsem z nich utahaná, když se hádají, perou nebo ječí.)... Ale když to pak přijde,a mají si jít svojí vlastní cestou, jsme z toho tak nešťastný a tak moc se nám je nechce pustit... Řekla bych, že je to úplně přirozený mateřský pud...- věřím tomu, že až k tomu dojde u nás, taky z toho budu zničená, ale bránit jim nemůžeme a z toho hnízda je vypustit musíme viď? Ještěže funguje stesk i na druhé straně a oni se tak rádi vrací domů...(neboj, ono to uteče a najednou bude zase doma...)
Mony,jsem ráda, že ti to taky dobře dopadlo, ale radši se ještě šetři, dokud ti pořádně nezaberou ty betablokátory. A hlavně vyleč tu chřipku. Ve středu si cinkneme, viď?
Janda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv kvě 04, 2006 3:24 pm

Ahoj Jando

Příspěvekod Alenka K. » úte zář 19, 2006 11:57 pm

Jando jsem OK ale nejaka unavena......nevim cim to je, proste energie nekam mizi hned par hodin po ranuProsim te nedelaj si starosti s tou vakcinou. ja jenom tady stoji 300 dolaru tak jsem si rikala jestli nebude v Cesku levnejsi. Nemocenske pojisteni je tak drahe ze jsem mu doporucila aby nenemocnel. Nakonec ja jsem nemela pojisteni.....urcite ne nikde v Africe a pak snad jeste dalsich aspon 5 let v Kanade, mozna i dele. Muslim, ze az na Yukonu jsem poprve se zajimala o neco takoveho.
Jinak.....mozna ze na mne pusobi prave Mishuv odjezd nevim. Nejak si to nedovedu predstavit, ale jiste, je mu 19 proste mladata vyletaji z hnizda....co nadelam. Chtela jsem mu jeste udelat narozeniny ale ani k tomu jsem se nedostala, ma je v listopadu....tak to proste slo odjakziva, jenze v Cesku prece jenom clovek nemel ty ptacata tak daleko.....Misha se ptal co bych chtela privezt ze sveta....ja bych desne chtela malou holcicku:) Fakt bych chtela to vsechno zazivat znovu...ty prvni krucky a prvni slovicka...jsem desnej blazen ja vim....takze holky budte moc rady dokud je mate doma. At treba se rvou, hadaji....hlavne ze je ma clovek jeste v hnizdecku!.
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

PředchozíDalší

Zpět na NA KUS ŘEČI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
[CNW:Counter]