MILÉ DÉTI + HAVĚŤ

soužití s potomky

MILÉ DÉTI + HAVĚŤ

Příspěvekod Katka » stř kvě 24, 2006 2:40 pm

To bych si tak tipla , spolu úzce souvisí! Aspoň tedy u nás doma. Kolikrát už jsem musela svému dítěti vysvětlovat, že žížaly zavřené ve sklenici do druhého dne nevydží, a ten pacholek se je snažil propašovat aspoň do květináč u mých nádherných pokojových kytek! Od všech těch havětí , jsem je nakonec přece jenom ukecala, ale stejně na to nakonec došlo a aspoň jedno zvířátko mít doma musíme. Ferda - je osmák degu. Docela rodztomilé zvářátko , něco mezi křečkem a krysou. Žije tu snámi, cestuje s námi i na chalupu a musím říci, že i já někdy vezmu oříšek a jdu se podívat jak ho náš Ferdík roztomile papinká! Když už nic, tak aspoň mlčí a pořád něco nekomentuje jako má starší dcera a nebo naopak nelítá po bytě s tomahavkem , jako můj mladší syn. Možná je někdy ta HAVĚŤ příjemnější :-))

A co vy, maminky, o co pak se místo svých ratolestí doma staráte ?
Katka
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv kvě 18, 2006 9:31 am

Příspěvekod sasa » stř kvě 24, 2006 3:00 pm

jednou necekane vejdu do pokoje svych dcer a na stole stoji zavarovacka s mysi. okamzite mys zabavuji a nez jsem ji pustila na zahradu, volam na synky, at si jdou mysku prohlednout (inu prazske deti, at si rozsiri zoologicke obzory). a starsi synek pravi: ja uz jsem videl vsechny tri. trosku se mi zatmelo pred ocima, vritim jsem se zpet do holciciho pokoje a dozaduju se zbyvajicich 2 mysi. dcera katerina smatra s brekem ve skrini a vytahuje krabicku s druhym exemplarem. kde je ta treti?, tazi se rozcilene.
"ona mi utekla".
"KAM?"
"za (fnuk) knihovnu (fnuk)."

nasledovalo odtahovani knihovny, lov mysi a srdcervouci plac: "vy mi nechcete dovolit zadny zviiiiratko". (podotykam, ze v te dobe mela vlastniho psa).

tak jsme prisli k hadovi.

p.s. tato prihoda se stala pred 6ti lety. od te doby pribyli dalsi 2 psi (nyni celkem 4) a 4 papousci (ti jsou moji). vubec cislo 4 je magicke cislo nasi rodiny (jeste mame 4 deti a 4 pocitace). jen ten had je porad jeden. :P
Obrázek
Uživatelský avatar
sasa
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv kvě 04, 2006 9:48 am
Bydliště: CZ, Praha

Sakramente Sašo!

Příspěvekod Katka » stř kvě 24, 2006 3:05 pm

To jssssste tedy velká rodina :o
Jak to zvládáš ?
P.S. Ty myši by se Vám nakonec teď hodily pro hada , ne :D
Katka
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv kvě 18, 2006 9:31 am

Příspěvekod sasa » stř kvě 24, 2006 3:21 pm

zvladam to v pohode, protoze
a/ o psy se nestaram, ti nejsou moji, ale muze a dcer
b/ 2 cm prachu na policce, hluboka podestylka na zemi, psi chlupy v lednicce a vsechny vodorovne plochy zaskladane oblecenim, casopisy, botami, sesity, kelimky od jogurtu a CDcky me nechavaji ledove klidnou (a navstevy se radne lustruji, jak moc velkej bordel jim vadi)
c/ pubertalni kecy jdou jednim uchem tam a druhym ven a zastavam pravidlo kolektivni viny (nepujdes na pocitac, protoze tvuj bratr jeste nema uklizeno)
Naposledy upravil sasa dne stř kvě 24, 2006 8:06 pm, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
sasa
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv kvě 04, 2006 9:48 am
Bydliště: CZ, Praha

Příspěvekod kiwi » stř kvě 24, 2006 8:00 pm

Nádherná rodina!
Ütulná rodina!

Báječný lidi!!!

:P

P.S. Nedávno jsem se dívala na Výměnu manželek, kde byla ta přepečlivá maminka, co neustále uklízela...
Jo, ráda bych měla TAKHLE vycíděnou domácnost, ale to bych asi musela mít nějaký ten štáb pomocnic v domácnosti... :P
zdraví kiwi
Uživatelský avatar
kiwi
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon kvě 08, 2006 9:07 am
Bydliště: Praha

ahoj Sašo...

Příspěvekod Katka » čtv kvě 25, 2006 8:11 am

nádhera :-))
Kolektivní vina - to se mi moc líbí, asi to zavedu i u nás. ,,nebudeš si dcerunko hrát na PC, protože maminka ještě nemá uvařeno " :lol:

Fakt je ten, že úklid není v životě to hlavní , já ty svoje ,,hromady" (i dětí) začínám taky většinou řešit až ve chvíli, když nemůžu něco najít :-)

Já spíš myslela , kdo třeba u vás toho hada krmí?! Tohle bych já nezvládla !
Katka
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv kvě 18, 2006 9:31 am

Příspěvekod sasa » čtv kvě 25, 2006 8:20 am

krmi si ho majitelka (=dcera katerina)
ale on je pomerne samostanej, proste mu das do terarka mys a o zbytek uz se postara on. ani to nemusis sledovat.
had ma jednu uzasnou prednost - krmi se to 1x za 14 dni a kdyz nezere mesic, tak se taky nic nestane.
Obrázek
Uživatelský avatar
sasa
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv kvě 04, 2006 9:48 am
Bydliště: CZ, Praha

To je prima......

Příspěvekod Katka » čtv kvě 25, 2006 10:50 am

, ale zase se s ním asi těžko mazlí :-))
To já Ferdu docela ráda pozoruju, jak si chroupe oříšky, ale ten potvora se přede mnou schovává. No asi je fakt, taky by mi nebylo příjemný , kdyby na mě při jídle koukala obrovská myš :lol:
Katka
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv kvě 18, 2006 9:31 am

Příspěvekod Alicka » stř čer 14, 2006 3:01 pm

Jak vy to devcata resite, ze vase deti po chlupaccich uklizi. U nas to je skoro vzdy boj. Mame dve krasne kocky a obe, nevim proc, nejradeji chodi na zachod doma. I kdyz jsou venku, prvni prijdou domu a jdou si na svuj pisek. Jenze v tom je ten problem, ze to nase "Slunicko" se k tomu nejak nema aby ho kazde dva dny menila. A ja zase jsem ten slaboch (nebo asi blbec) ktery to nevydrzi a udelam to.
Taky jsem premyslela ze bych koupila nejaky pisek na pozemek okolo baraku (spise dal), ale mam obavy aby vsechny okolni kocky a je jich dost, nezacaly chodit k nam. Ma s tim nekdo zkusenosti?
Alicka
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 04, 2006 7:52 pm

Příspěvekod sasa » stř čer 14, 2006 6:06 pm

Alicka píše:Jak vy to devcata resite, ze vase deti po chlupaccich uklizi.

prudim, prudim a prudim
i kdyz po zviratech si obcas uklidi (presneji sbiraji po psech na zahrade)
horsi je to s uklidem vlastniho bordelu, to jsem ja zas nezvladla je naucit. takze jsem aspon vypracovala metodu: jednou tydne projdu barakem s velkym kosem, posbiram vse od posmrkanejch kapesniku, pres svetry, knihy, papirky od susenek, spinaveho obleceni po boty, vyklopim jim to doprostred pokoje a zavru dvere :twisted:
Obrázek
Uživatelský avatar
sasa
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv kvě 04, 2006 9:48 am
Bydliště: CZ, Praha


Zpět na DĚTI MILÉ, PUBERŤÁCI A JINÁ HAVĚŤ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
[CNW:Counter]