Kamarádky, které spojil LUPUS - povídání o jejich životě

POVÍDÁNÍ O BĚŽNÉM ŽIVOTĚ - kamarádky, které spojil LUPUS - případně i jiné :-)

Miso

Příspěvekod Alenka K. » úte črc 17, 2007 6:39 pm

Kennedy opravdu v te dobe v Cesku byl, ale kde to ti nereknu:) Ale kdyz je to v te knize tak to urcite neni nikdo jiny nez on a neni to jenom shoda jmen, on se i ted letos v Cesku porad nekde toula. No aspon si to uzije! Zaslouzi si to. A tenhle styl hospod, zvlast kdyz je se svyma kamaradama ma urcite nejradeji!
Svet je desne malej:)
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Jando

Příspěvekod Alenka K. » úte črc 17, 2007 6:52 pm

nejak nechapu to pohrdani....zvlast v dobe kdy sestricka je nad zato! Porad je jich nedostaek a je to celosvetove. Tady jak jsem ti psala ma sestricka na stwrosti 4 pacienty a rika jak je uhonena! A to ma za to 35 dolaru na hodinu! Ja vim, ze te to mrzi, to asi kazdeho by stvalo, ze se tak snazil a pro nic za nic. Pristi tyden mas dovolenou, uzij si ji (jee ja bych nekam hned jela:) procisti si hlavu a k soudu bych to urcite dala. Uz jenom jak si mohli dovolit te presvedcovat abys tu novou praci nevzala a pak te vyhodit? Jako to nema proste vubec zadnou logiku!!!!!!!

No nic vykasli se na idioty, mas ted pred sebou jenom pekne veci a klid!!!!! A preju moc hezkou dovolenou!!!!!!

Baru chtela jsem ti zavolat, ale cislo mam jenom na mem kompu a na ten se nedostanu!!!!!!! Uz me to stve nemuzu psat a nic:(
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Bara » úte črc 17, 2007 7:22 pm

Alenko, zavolej az se vratim z Cech, to budu mit vic dojmu. Doufam ze mi vyjde kudlanci sraz v Praze, a tak ti je pak vsechny pekne podrbu, mela bych se potkat i s Jaruskou, je sice na dovolene, ale snad to vyjde. Ona ma ted rozjetej lupus, tak nevim jak na tom je. Mam naplanovane vylety, tak ti z nejakeho hezkeho poslu pohlednici, jo a dam si za tebe konakovou spicku a tlacenku. OK?
Ted jsem dokoncila nejake resty na zahradce, zitra rano odvazeji zahradni odpad a pripravila jsem si zehlici prkno, tak na to jdu. Pustim si k tomu televizi, tak mi to pujde od ruky.... cau
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

Příspěvekod Míša » stř črc 18, 2007 10:48 am

Alenko, tak to je ten svět fakt malej. No a ta hospoda se Kennedymu skutečně líbila - aspoň podle slov ze zápisu. Ale ona se líbí každému - je opravdu kouzelná a tamní hospodský prima týpek.
Míša
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte kvě 23, 2006 10:40 am

Příspěvekod Bara » sob črc 21, 2007 6:25 pm

Tak Ali, ted uz jenom muj kufr a tim konci pakovani a blazinec. Jeste se to musi vejit vsechno do auta. Rano chceme vyjet pred 10. hodinou. Asi jsem si toho dnes naplanovala moc, prevlekala jsem jeste postele, hned to prala. Honem jeste zehlila to, co musi s nami. Jeste musim zalit kytky, i venku, dopit kavu, rozloucit se s vami, zavrit comp a jit na ten kufr. Tak se mejte. Zdravim vsechny a uzijte si leta.....
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

Baru preju stastnou cestu

Příspěvekod Alenka K. » sob črc 21, 2007 11:54 pm

a nevim jestli uz nejsem pozde a nejste uz pryc. Ja jsem se vratila prave z Whitehorsu....desna cesta, celej den proti zapadajicimu slunci. Obcas jsme jen doufali, ze jsme na silnici hlavne na usecich kde se opravovalo a mohli jsme se ridit jenom kourem auta pred nama. Navic nam doslo spichani na vodu, takze to jeste k tomu. Tam uz ale nebyla benzinka takze jsme proste museli jet. Kdybych mela jen sama tak si sednu na okraj silnice a budu brecet. Ale nechnu se z mista. Ted jsem taky pochopila jak se mohla stat loni v zime ta havarka tem Indum. mohl byt taky prasno, ten obrovskej trak pred nima je nevidel (viditenost byla fakt zero) a roste do nich najel. Z peti lidi snad....prezil jeden. Ostatni na miste mrtvi. Je mi lito tech mrtvejch a jeste vic toho ridice. Musi to byt strasnej pocit. Vtli to nejaci misionari co jeli do nejake indinske vesnice. Myslim, ze jsem ot omu uz psala...ale proste clovek pmalu sbira stripky, domysli si.'
Misha byl acceptovany na kompjuter program. Mela jsem radost hlavne protoze ten program koordinanor sjistil ze je daleko vpredu pred svyma spoluzakama, co se jeho vedomosti ohledne kompu tyce. Bude bydlet na koleji....tezko se dostane kdy domu, na vikend to neprchazi v uvahu.Je to tezky program, krome skoly budou vyzadovat tudne sedesat hodin extra domaci prace. Pracovat nekde krome skoly naprosto vylouzeno. Pozadal o yukonsky nevratny prispevek na studia...bude dostavat 640 dolaru na dva tydny. To neni spatne. No uvidime. Jsem jeste desne unavena z toho vcerejska, krome toho spatneho useku jsem ridila ja.
Tak jeste jednou stastnou cestu!
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Miso

Příspěvekod Alenka K. » stř črc 25, 2007 5:08 pm

d;uxim odpoved tobe. Svet je desne malej fakt.....Nevim jestli jsem uz nekde tenhle pribeh nepsala. ale patri k mym oblibenym. Byli jsme na navsteve u kamaradky na Aljasce a na ceste zpatky nekde u Glenalenu stopar. Bereme stopare okud je to jen trochu mozne, takze jsme zastavili, on se usadil (debata probihala anglicky) ale jeste kdyz si zrovna bezel pro rance, tak Kennedy rekl..."On ma nejakej akcent, but Polak, nebo neco takoveho. Tak jsme se zeptali. No jo....Cech!!!!!
"A kam jedes?" "Do Dawsonu" Jelikoz uz zacinal chladny podzim, tak jsme se ho zeptali kde bude spat a dovedeli jsme se ze tam na nejakeho znameho. "Koho?" "Aaale....nejakej Kennedy"Zacali jsme se smat. "Tak to jsi teda chytil opravdu spravne auto!"
No takze jsme si ho dovezli domu a zustal u nas jeste dalsi tyden. Byl to moc fajn kluk!
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Alicka » pon srp 20, 2007 6:38 pm

Ahoj Alenko, uz si se velice dlouho neozvala. Verim, ze jsi OK. Jake mate pocasi? U nas to celkem ujde. Meli jsme hrozna vedra, ale ted uz je to lepsi. Napis aspon radek, ze je vse v poradku. Ja vim, ze mivas problemy s pocitacem. zatim papa a preji vse hezke
Alicka
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 04, 2006 7:52 pm

Alicko

Příspěvekod Alenka K. » ned srp 26, 2007 4:42 pm

od tebe jsem dlouho neslysela. U nas uz se to chysta k podzimu, manzel je jeste porad v Cesku, Misha se stehuje do Whitehorsu na college pristi tyden...Olin je v busi na Sedesate mili. Uz se ho snazim dostat zpatky, Jinak jsem v poradku a doufam, ze ty taky. To vis.....ty zada...to nevim jestli nekdy bude jeste lepsi. Problem jsem mela, dneska mi Misha pocitac spravil....ale...vsechno se mi ztratilo, tak jsem dost z toho nestastna. Jinak predelavam a dokoncuju Tunis a zacinam Toronto, Vancouver a Yukon. Jsem s tim ted nejak vic spokojena. Co noveho u vas?
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Reda...

Příspěvekod Alicka » ned srp 26, 2007 8:16 pm

Ja mam asi blondaty den. Otevrela jsem novou rubriku. Aaaaach jo. To bude tim destem a sedivym pocasim.
Alicka
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 04, 2006 7:52 pm

konecne se mi to podarilo!

Příspěvekod Alenka K. » čtv zář 06, 2007 5:41 pm

nekolik dni jsem se sem nemohla dostat porad mi to rikalo spatne heslo a pritom heslo bylo poradku!
No u nas....Misha se vratil z Asie, pres leto vedl mistni skladku, ke konci uz toho mel plny zuby ale dotahl to az do konce. Byl si vlastnim delnikem i vedoucim. Vydelal si slusny penixe. Ted je ve Whitehorsu na college, nakonec dela kompjutery. Dva roky Whitehorse a rok pak Prince George. No a pak se uvidi. Vccera mi volal kdy prijedu....rekla jsm ze za mesic, tak si povzdychl, ze to te doby asi umre hlady! Takze mu musim neco poslat:) Olin varil na majne a vypada to, ze se s kuchyni prozatim rozloucil. Prej je tam malo penez. Ted sel do desate tridy. Desne to leti. Jinak manzel je porad v Cesku ale vypada to,ze uz brzo prijede....asi koncem tohoto mesice.Podzim uz je pomalu tady zada mne porad boli, ale uz to asi jine nebude. Pres leto tu bylo par navstev, ale nechala jsem je bydlet v baraku na Bear creeku. Aspon mi odpadlo vareni pro davy lidi:) Nezvladam jako driv. Hlavne kdyz jsem sama.
Jsem rada ze jsi v pohode a cela rodina. Z Nicolky musis mit radost:) No ja uvidim jak to bude s Mishou na college:) Yukon Grand mu plati 800 dolaru mesicne (nevratna pujcka) Z toho skromnej Misha vyzije naprosto perfektne (skolu a ubytovani si zaplatil dopredu)
Jenom proste mamincino vareni jaksi chybi:) A me zase chybi on:( Co nadelame ze jo?
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

nazdarek!

Příspěvekod Bara » ned zář 09, 2007 12:52 pm

Jak tak koukam, tak se tady nic nedeje, nikde nikdo. Prazdniny skoncily, doba dovolenych skoro take, kde jste vsichni??? Ja uz jsem se opet po dlouhe dobe v Cechach zaklimatizovala doma a zivot se pomalu vratil do zabehlych koleji. Az na to pocasi. Takove to "babi leto" nikde. U nas je uz vice jak dva tydny destivo, slunicko skoro nevyleza, je to takove smutne. Nasi meteorologove slibuji otepleni, ale vetsi lhare jsem nezazila.

Me posledni dobou pronasleduji same neprijemne veci. Kdyz jsme se vratili z Cech, tak nas privital obrovsky flek na strope v loznici, protekl strop. Me z toho malem klepla pepka. Vecer jsme sli spat a probudilo me nejake kapani - nastesti. Hodne prselo a z toho rohu na strope kapaly kapky a po zdi tekly hnede curky. Hned rano na to nastartovali dva chlapi, ale az ten flek poradne vyschne, tak se musi malovat. A to taky strasne miluju.
Dneska rano jsem vlezla do sprchy, nejak jsem prstem zavadila o zlatou nausnici v uchu a ta pekne odtekla do neznama. Pokusila jsem se sice podivat do vylevky, ale marne, pryc je pryc. Ja vim je to moje vina, ale nikdy jsem je nesundavala, nosim je porad. Jo, to me dost mrzi.
No, a tento tyden jsem musela vymenit i nas "dedecek" sporak, taky doslouzil. Takze doufam, ze do tretice uz by to mohlo stacit.

Alenko, doufam, ze tvuj kompjutr uz funguje a ze jsi dostala moje e-mailove pranicko k narozeninam. Kdyz ne, tak ted vis, ze jsem na tebe nezapomnela. No, me se to take blizi. Co nadelas. Kazdemu to pribyva stejne. Tak hlavne zdravicko.
Kdyz se zminuju o tom zdravicku, tak ja jsem na chalupe chodila kazdy vecer strihat na pulky ty protivne slimaky (delalo mi to poteseni) a jak jsem chodila prikrcena, a protoze je to velka zahrada, tak nez jsem jich denne stovky!!! postrihala, tak to dlouho trvalo a asi se mi z toho nejak zablokoval krcni obratel a porad me to boli. Zacinam v utery chodit na masaze, jinak se toho asi nezbavim. Jsem presvedcena, ze me stihl TREST prirody, ktera mi to takhle vratila. Jojo, bozi mlyny........

Ale nic. Ted se chystam na oslavu narozenin, sejdou se tam vsechny moje kamaradky, tak se tesim. Urcite to bude pekne odpoledne.
Mej se hezky, uzij si prijemne nedeli a zase nekdy ahoj.
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

Příspěvekod Bara » ned zář 09, 2007 1:03 pm

Abych nezapomnela. Danielo, vsechno nejlepsi k svatku. Hlavne hodne zdravicka, to ostatni uz vsechno mas. Zdravim
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

ahoj Baru

Příspěvekod Alenka K. » ned zář 09, 2007 5:26 pm

tak slimaky strihat....to bych teda asi nedokazala. Ale zase.....u nas slimaci nejsou., takze nemam duvod se na ne zlobit. Ale radeji bych strihala tesariky kdybyc se jich nebala. Oni totiz desne kousou a jeste k tomu potvory litaji!
Komp spraveny....mam a nemam. Teda na muj komp Misha nesehnal potrebnou soucastku, takze mi postavil komp novej a ptidal k nemu muj starej hard drive, takze nic neni ztraceno...krome Favorites
Jinak jsem porad jeste doma sama ale vypada to ze uz by Kennedy mel prijet koncem zari. Uz teda fakt doufam.
Mishu jsme odvezli s Olinem do Whitehorsu na kollege a bude bydlet na kolejich. Byla jsem se tam podivat, rekla bych moc hezky.....sice malej pokojik, ale postel skrin, umyvadlo, lednicka, u okna stul na kompjuter, vedle otevrena skrin se spoustou policek na knizky, nadobi a podobne (je tam spolecna kuchyne) no a pak jeste velka skrin na obleceni. neni to levne....1500 dolaru za 4 mesice, ale je to primo v arealu skoly a moc se mi to libi.
Misha dostava od Yukonu na studie 800 dolaru mesicne, coz neni vubec spatne. A aby neumrel hlady tak jsem vcera upekla celou sunkum udelala karbanatky, upekla chleba.....a poslala jsem mu to vsechno po znamem na kolej. Takze snad zase na chvilku prodlouzim den jeho smrti hlady.
S tou kapajici vodou jsi mi neco pripomela. To bylo v nasich zacatcich na Bear creeku.
Taky nam zacala protekat voda stropem, vsude jsme meli postavene nadoby na vodu.....a desne jsme se smali, ze mame tekouci vodu. Ale prijemne to nebylo, takze to nakonec Kennedy radeji spravil:) Vyhoda byla, ze jsme nemuseli malovat:)
Te zpate nausnicer je skoda, ja vim, ze to te musi dost mrzet. Ale prece je to dost velke aby to proslo odtokem, ne?
No co nadelas! Dick ti bude muset koupit novy:)
Ja ted nausnice nenosim vubec ale chci si je zase nasadit...Jee to bude bolet!
No jinak....prezivam. Zada porad bolej a obavam se ze lepsi to uz nebude nikdy. Navic....prece musim zvladat celou domacnost....i kdyz teda mizerne. Ale kluci s uklidem rozhodne nepomuzou, ted teda jenom Olin....ale stejne co neudelam to neni. A pro mne jsou nektere veci opravdu tezke....Kennedymy navic odesel laptop takze s nim nemam zadne spojeni, telefon nema....proste drz mi palecky aby uz fakt prijel.
Kartu jsem dostala dik...ale prosim tebe a vsechny co mi pisi: Piste zatim na kean@post.cz, nepodarilo se mi jeste zprovoznit dost dobre domaci postu. Dostanu se na ni jenom ze stranky meho providera.
Tak hlavne at se ti spravi zadicka.......to ostatni je vedlejsi! A hezkej den!
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Alenko, tak jak je?

Příspěvekod Bara » úte zář 11, 2007 9:05 pm

Jestlipak ti doslo, ze ty jsi vlastne "slamena vdova"?
Dneska jsem zacala s tou fyzio, dostala jsem na doma par cviku. Skoda, ze nemuzes videt jakyho mam hezkyho a sympatickyho fyzioterapeuta. Dalsi skoda je, ze bych mohla byt jeho mama, co nadelas? Hlavne zdravicko.
Tak jsem dneska poprve zkusila upect v mem novem sporaku kokosovou dobrotu. Recept mi dala moje sestra, podle ni je to "bombasticky". Ona tohle slovo strasne rada pouziva, a tak jsem na to zvedava. Jmenuje se to Ferrero Roche dort. Je tam hodne kokosu a na upeceny, horky korpus se nalije slehacka. Ta se do toho zapije, ale musi se to nechat vychladit. Klukum se zbihaji sliny, to vis cely barak je provonen kokosem, ale maji smulu. Ted jsem to dodelala, tak ochutnaji az zitra. Doufam, ze se to povedlo, vypada to dobre. Musim si zvykat. Do tedka jsem mela troubu plynovou, jenze tenhle sporak ma horkovzdusnou. Jak to dopadlo ti dam vedet, ochutnat - bohuzel.....
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

PředchozíDalší

Zpět na NA KUS ŘEČI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron
[CNW:Counter]