stříhání pejska.....

máme rádi zvířata, zvířata....

stříhání pejska.....

Příspěvekod Katka » úte kvě 23, 2006 2:21 pm

Máme doma bílého Boloňáka, protože je tady v Praze skoro pořád místo bílý šedivý, nechává ho babička docela často stříhat. Musím říci, že se mi líbí více osříhaný, vypadá pak trošku jako správná pouliční směs (ale čistá !) . No a tentokrát se stalo to, že Ben po stříhání s námi přestal úplně komunikovat, nechtěl chodit ven a špatně jedl. Skoro vypadal jako by byl nemocný. Myslím, že byl z toho stříhání vystresovaný (stíhal se teprve 3x) a skoro vždycky byl chvíli takový divný. Tentokrát to trvalo ale už skoro týden a babička s ním chtěla jít ke zvěrolékaři. Po týdnu se jeho chování naštěstí zase vrátilo do původního stavu. Máte někdo podobné zkušenosti ?! Co s tím, aby se to nestávalo! Díky Katka
Katka
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv kvě 18, 2006 9:31 am

Příspěvekod Míša » úte kvě 23, 2006 2:33 pm

Katko, asi ti neporadím, ale pouze přijdu se svojí troškou do mlýna. Mám shi-tzu a mí rodiče také. Oba dva pejsci prožívají každé stříhání jako obrovský stres. Klepou se strachy a snaží se utéct. Po zákroku jsou ale šťastní, že už to mají za sebou, tak žádné represe vůči nám majitelům nepoužívají. To, co uvádíš, takovéto trucování, to mají v oblibě spíše kočky. Ty naše nás takhle trestají, když odjedeme na pár dní z domu. Fakt s námi po návratu takové 2-4 dny "nekomunikují".
Míša
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte kvě 23, 2006 10:40 am

Míšo...

Příspěvekod Katka » úte kvě 23, 2006 2:42 pm

já mám takhle občas pocit, že on je asi velkej komediant a taky to na nás hraje. Ale tentokrát se mu to tam asi opravdu nelíbilo! Změníme ,,salón" :lol: Ona tam totiž ta paní , měla svého velkého psa a náš Ben se ho asi celou tu dobu co ho stříhala bál. To asi nebylo dobře!

ahoj
Katka
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv kvě 18, 2006 9:31 am

Příspěvekod Jana » stř kvě 31, 2006 7:58 pm

Katko, mám doma dva Bišonky a stříhání snášejí obdivuhodně v klidu,zřejmě to bude prostředím a přístupem střihačky. Je to velice milá paní a s pejsky to opravdu umí. Doporučuji Ti poohlédnout se po jiném salonu a hlavně při stříháním zůstaň se svým pejskem. Uvidíš, že bude klidnější a Ty naopak můžeš přihlížet úpravě svého miláčka. Přeji úspěšné příští stříhání.
Jana
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát kvě 05, 2006 1:49 pm

Katko,

Příspěvekod daniela » čtv čer 01, 2006 1:09 pm

to je stoprocentně zážitkem chudinky pesánka!
náš boloňáček měl tak neskutečný hysterický záchvaty - vrátila nám ho baba celého poškrábaného, i stříhnutého..

Obrázek

Pak jsme našly jinou paní a bylo to všechno fajn.
Dnes už si ho stříhá dcera sama.
Jen občas, když má být za obzvláště elegána, jdou do salónu :-)
d@niela
Uživatelský avatar
daniela
Site Admin
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř dub 26, 2006 12:10 pm

Příspěvekod Jana » pon čer 05, 2006 4:56 pm

Danielo máš doma krásného bolloňáčka. Je to vlastně příbuzný bišonků a ty mám pro změnu dva, Belinku a jejího potomka Robinka. Oba jsou zlatíčka. Doporučuji všem samotou trpícím lidičkám tyhle chlupaté společníky, protože hýří aktivitou a radostí ze života, což je docela nakažlivé.
Jana
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát kvě 05, 2006 1:49 pm

Ahoj Jani.....

Příspěvekod Katka » úte čer 06, 2006 8:03 am

To máš docela pravdu, musím říci, že je sním doma hned veseleji. Jsou to úžasně přítulní , milí, a veselí pejsci!
Katka
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv kvě 18, 2006 9:31 am

Příspěvekod Hani » čtv čer 15, 2006 11:27 am

Katko
moje dcerka má shi-tsu, kterého stříhají dost nakrátko, pejsek sice není stresovaný, ale personál salonu neměl rád.
Změnili salon, protože tam nesměli být s ním, dokonce se povídalo, že pejsky něčím oblbují, nebo uspávají. Lidi si na tento salon dost stěžovali.

Teď je to v pohodě a náš "hafík" taky :lol:
Hani
Hani
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 15, 2006 10:57 am
Bydliště:

Příspěvekod Jana » čtv lis 23, 2006 5:42 pm

Děvčata jestli se chcete podívat na naše přírůstky v bišončí rodince, zajděte na www.bichon.wz.cz v sekci narozená štěňátka. Jana
Jana
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát kvě 05, 2006 1:49 pm


Zpět na CHLUPÁČCI, PERNATCI, ŠUPINATCI - ANEB VŠECHNA NAŠE MILOVANÁ VERBEŽ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron
[CNW:Counter]