1. Redukční jídelníček - názory a recepty

Za Kudlanky krásné, štíhlé - a nikdy jinak!!!

Master

Příspěvekod AURUM » sob kvě 20, 2006 8:37 am

Mastere!
zdravim Te a chci Ti rict, ze to cviceni je hodne zajimave, ale nemam s tim zadnou zkusenost. Obcas jsem se vydrzela malou chvilku drzet na tycce ve vzduchu a to bylo fajn. Jenze prve jsem cetla, ze to veseni u doktora vlastne zpusobi, ze se ty obratle "vychrchlaji" nebo neco takoveho a proto jsem ten experiment tehdy odmitla....
Aurum
Uživatelský avatar
AURUM
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát kvě 05, 2006 9:57 am

Aurum

Příspěvekod Alenka K. » ned kvě 21, 2006 10:23 pm

kdyz nekdo zhubne tolik kilo tak se toho neda nevsimnout. Navic se citim zdravotne uplne nejlip takze jsem velice stastna. A mam energie....Jenze cele mladi jsem byla nemocna. No ale aspn ted.....diky bohu. Vsichni mne obdivuji jak jsem to zvladla. Ale ono to chce jenom cas.....
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Alenka

Příspěvekod AURUM » ned kvě 21, 2006 10:59 pm

Alenko,
cele dni nemyslim na nic jineho, nez na jidlo. Proto obdivuji Tvoji pevnou vuli, zes to dokazala.
Aurum
Uživatelský avatar
AURUM
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát kvě 05, 2006 9:57 am

Příspěvekod carie » pon kvě 22, 2006 3:46 pm

Dneska jsem potkala jednoho kluka, je mu asi 27let, a on OPRAVDU zhubnul o 120 kilo. Za dva roky. Říkal, že to zkoušet mockrát, ale prostě se musel hodně naštvat. Recept- 5x denně menší porce, večeře nejmíň, když pečivo tak černé. No a být v "kritickou, t.j. nejvíc hladovou" dobu mimo domov. Chodí se psem na špacír.Teď už se snaží jíst normální jídlo ale malé porce. Má panickou hrůzu, že by mohl přibrat. Šlo mu o život. Fakt mě dostal.
carie
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob kvě 20, 2006 8:26 am
Bydliště: Karlovy Vary

Carie

Příspěvekod Alenka K. » pon kvě 22, 2006 7:10 pm

zhubnout o 12o kilo se mi nepodarilo:) Jenze fakt je ze jsem to nikdy ztratit nemohla, protoze jsem to nemela:) Me staci to co jsem mela na ztraceni nalady, ver mi! Vis, kdyz jde cloveku o zivot...tak dokaze asi ledacos. Ja jsem psalao kamosce, ktere doktori rekl, ze kdyz nezhubne tak umre do sesti mesicu. ne na tloustku, ale na problemy s ni spojene, serce, ledviny a tak. Zhubla o 40 kilo, snad za mesic....ale to pila jenom vodu, davala si klystyry.....to ja bych nevydrzela....ale ona to dokazala! Ja se jen desne tesim az pojedu na kontrolu se srdcem. Budou ze mne nadseni!!!!!!
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Míša » úte kvě 23, 2006 10:57 am

Zhubnout není tak těžké jako udržet si dosaženou nízkou váhu. Proto nikdy žádná dieta nemůže fungovat trvale. Pokud ji vůbec někdo vydrží delší dobu a opravdu zhubne, vrací se následně k původnímu stylu stravování a okamžitě začne zase přibírat. Jediným řešením je absolutní změna životního stylu a životosprávy. Stačí se podívat na štíhlé lidi. Nejsou štíhlí proto, že by drželi nějaké diety. Jsou štíhlí, protože žijí a stravují se jinak než ti obézní. To jsem ale chytrá, že jo? :roll: :lol: No jo, ale je to tak. Nejlepší na tom je, že to vím, ale nedbám :D

Nastala sezóna grilování - a to je můj konec! Kolem osmé deváté večer se cpu opečenými buřtíky a grilovanými steaky. A ještě k tomu pivo. Hrůůůza!

Matýsku, ve kterém obchodě jsi koupil tu zeleninovou šťávu Červená řepa? A je to vůbec k pití? Má to nějakou chuť? A není to přislazené cukrem?

Danielko, nejez jídla, která ti nechutnají. To nemá perspektivu, protože to dlouho nevydržíš. Chuťové pohárky prostě nepřepereš, věř mi :) Udělej si jídlo, které ti chutná, ale sněz jenom malou porci. Nebudeš se cítit ošizená. Pokud budeš jíst chuťově nevýrazná jídla, tak se na to brzy vybodneš.

Tak holky ahoj, čtu vás, ale nemám moc čas se zapojovat do diskuze. Tak zas někdy.
Míša
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte kvě 23, 2006 10:40 am

hahahaha... (to jest hořký, převelice hořký úšklebek ...)

Příspěvekod daniela » úte kvě 23, 2006 12:49 pm

Jídla, který nejsou dobrý?
Já jim jídla, co buď nemají skoro žádnou chuť
nebo když už ji mají, tak - páč sem slušná - to nebudu popisovat...
A jsem v současné době ve stavu, kdy kdyby se tu přede mnou brouzdali nejkrásnější chlapi světa,
kořili se mi, slibovali nebe na zemi a jánevimco,
tak - pokud bych se mohla napapat něčeho, co by bylo jedlýho...
Ježííííííš marjá, grilovaný masínko...


No, jak jsem říkala, jím ještě nějaký ty prášky od pana doktora, každej den ráno jeden, a to mě snad zachraňuje od hladu. Takže mi fakt v břiše nekručí. Ale od chutí? To ani náhodou....

Dnes ráno jsem se vykašlala i na všechny doktorský zákazy a začala jsem šlapat. Tedy ne v Perlovce, kde by to asi bylo zábavnější, ale na takovym šlapadle... Dívala jsem se přitom na detektifku z videa. Vydržela jsem to půl hodiny, bylo to děsný.

A to, prosím, jím minimálně... Například dnes (tedy, je to stejný skoro každej den, co si má člověk vymýšlet)


snídaně: 1 pytlíček s ovesnou kaší - 3,5 deka - zalitej teplou vodou
deci džusu + deci vody, 1 hrnek černýho hořkýho kafe

svačina: dva malý pomeranče

oběd: polévka (voda, 4 mrkve, 2 cibule, kousek celeru, trochu vegety)

svačina: - bude: jablíčko, případně mrkef, večeře zbytek polífky od oběda... + jeden balenej pláteček plátkovanýho sejra.



A - takhle jím dýl než měsíc a váha skoro nic... Mám pocit, že asi už "jedu" na vzduch :twisted: :twisted: :twisted:
d@niela
Uživatelský avatar
daniela
Site Admin
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř dub 26, 2006 12:10 pm

Příspěvekod sasa » úte kvě 23, 2006 1:01 pm

kodlanko, uprimnou soustrast :wink:

radu nejez jidla, ktera ti nechutnaji - tu miluju. ma jedinou vadu - jidla, ktera mi chutnaji jsou vsechny desne kaloricky :D co neni mastne nebo sladke, je jedovate

kudlanko, nediv se, ze nehubnes. to jsou ta leta evoluce - telo se prizpusobi a vyzije i s malem. proto clovek pri omezeni stravy hubne jen chvili, nez si telo zvykne.
Obrázek
Uživatelský avatar
sasa
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv kvě 04, 2006 9:48 am
Bydliště: CZ, Praha

Příspěvekod Míša » úte kvě 23, 2006 2:02 pm

WAUUU! Daní, tak ten tvůj jídelníček - to by mě zabilo!!!! A očividně to nesvědčí i tvému tělu, pokud nehubneš. Nevím, co a v jak velkém množství jsi jedla dříve, ale to co tu popisuješ, musí zákonitě tvému zažívacímu ústrojí působit stres. Tvé tělo si mechanicky všechno ukládá ve formě tuku, protože si dělá zásoby, aby mělo z čeho čerpat energii, když mu ta mrcha živitelka nedá pořádně nažrat. Zkus si dát k obědu místo té polévky senolinové těstoviny (Panzani jsou výtečné) - asi 80g (váženo v syrovém stavu), posyp si je pažitkou nebo nasucho orestovaným pórkem, použij koření na těstoviny (Avokádo). Chuťově se to s tou tvojí polévkou nebude dát srovnat a pochutnáš si. Tělo dostane, co potřebuje a nebude syslit. K večeři bych si dala klidně i grilované maso, ale jen tak 100g kuřecího a bez přílohy, zajídat hlávkovým salátem, rajčetem apod. Doporučila bych ale takovouhle véču konzumovat nejpozději v 6 večer. I když - ty chodíš dlouho spát, takže to lze posunout (3-4 hodiny před spánkem už nejíst). Řeknu ti, že ten tvůj doktor, co ti doporučil takovýhle jídelníček - no, nechci ho urazit, ale.... JE TO NESMYSL! TO NELZE DLOUHODOBÉ VYDRŽET!
Míša
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte kvě 23, 2006 10:40 am

Příspěvekod Katka » úte kvě 23, 2006 2:51 pm

Myslím, že je pro dlouhodobé zhubnutí důležité naučit se : dostatečně hodně pít (pokud možno neslazené, ale i já hřeším a dávám si ochucenou sodu půl napůl s obyč. vodou), pak jíst často, fakt klidně každé dvé hodinky zakousnotu malé jablíčko, nebo okurku, k obědu si dát oběd (nejlépe málo kalorický, ale hlavně MÁLO!) a pak zase svačinka a lehká večeře.....pořád dokola.. Tělo bude mít pocit, že dostává pravidelně najíst, nebude mít tudíž pocit ukládání. tím, že budeš hodně pít se z tvého těla budou tuky lépe odplavovat a chce to se opravdu vyvarovat smažených, tučných a přeslazených jídel. ALE HLAVNĚ SE NETRÁPIT s něčím nechutným - to nemá cenu! Držím Ti palce a tohle se snažím taky dodržovat, ještě musím ale přidat krapek pohybu :-))
Katka
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv kvě 18, 2006 9:31 am

kalkulačka

Příspěvekod Makoush » stř kvě 24, 2006 10:50 am

Ahoj, před časem mi kamaradka poslala odkaz http://www.flora.cz, kde po zaregistrovani je moznost vyplňovat tzv. "e-kalkulačku" a evidovat, čím a kdy jsem se naladovala, vyplňovat tělesně aktivity, evidovat váhu apod. Musím říct, že se mi tento téměř "vědecký přístup" docela líbí (už dva dny eviduji a nevycházím z údivu :D ) Takže zkuste to taky. Zdraví Makouš
Makoush
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 24, 2006 10:45 am

Příspěvekod daniela » stř kvě 24, 2006 11:09 am

Nojo, jenže ten můj tuk se mě drží jak komunisti...
Ne a ne se ho zbavit :-)

Pan doktor řekl: 800 kalorií denně a že když zhubnu 6 kg, tak mě pochválí... OK, taxem si řekla, že to zvládnu levou zadní...
:twisted: :twisted: :twisted:

Jenže já nesmim žádný cvičení, páč mám páteř na exkrement. No, včera jsem se na to už vyqákla a alespoň jsem se snažila půl hodiny šlapat na šlapadle. Budu to dělat každej den, snad to pomůže.

A s tím jídlem? Já ani nemám žádnej hlad, jen ty příšerný, nezřízený chutě! Průser ze všeho největší je, že pak podlehnu až těsně před spaním: např. včera jsem snědla kus tvarohu :lol:
No, řeším to tak, že prostě raději doma nemám nic, co bych nesměla; nevěřím si.
Takže i když "ujedu", tak to zas není tak divoký...

Představte si, že i když tedy jím tak po dvou hodinkách pár soust, stejně nic...
ale já to nevzdám!!! To by tak hrálo, aby kudlanka z boje utíkala!
d@niela
Uživatelský avatar
daniela
Site Admin
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř dub 26, 2006 12:10 pm

Příspěvekod sasa » stř kvě 24, 2006 11:25 am

no jestli muzes slapat, tak slapej. ale chce to aspon tu pul hodku, lepe 45-60 min. a udrzovat tepovou frekvenci na cca 65% MTF (maximalni tepove frekvence), pri ty se spalujou tuky nejlip. MFT=220-vek
Obrázek
Uživatelský avatar
sasa
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv kvě 04, 2006 9:48 am
Bydliště: CZ, Praha

CÍTÍM S TEBOU :-)))

Příspěvekod kiwi » stř kvě 24, 2006 12:14 pm

Taky bych potřebovala shodit pár kilo - co pár, takových deset.
No, když sleduju, jak s tím bojuješ.. Asi se taky přidám!!!!
zdraví kiwi
Uživatelský avatar
kiwi
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon kvě 08, 2006 9:07 am
Bydliště: Praha

Daniela

Příspěvekod AURUM » sob kvě 27, 2006 7:20 am

Danielo,
uz se nemohu dockat, az tady uvidim od Tebe zpravu, ze je 5kg dole a me trefi slak. Doufam, ze Tvoje slapadlo slouzi pouze jako odkladaci zarizeni a nic podobneho uz domu nepritahnes .
Vlezla jsem do specialniho obchodu a nakoupila veci na tlacenku, kterou jsem tady nenasla. Vypada to, ze cely tyden budu mit tlacenkovou dietu s cibuli a octem, pak zase pul roku slus. Ucim se nepouzivat prilohy, ale ze by to moje telo bylo tak inteligentni a poznalo, ze ho chci napalit a ono se mi pomsti tim, ze vsechno premeni na tukove zasoby?
Ted jsem zabila pavouka. Tusila jsem, ze me v noci kousnul zrovna pavouk i kdyz mam v oknech site, tak sem nejak vlezl. Mam z nich fobii a to jsem je jeste nedavno nezabijela. Od te doby, co mi venku takovej malej skakavej pavouk skocil na nohu a hned kousnul, tak doma maji smulu. Toho skakavyho jsem videla, byla to bleskova akce jeho i moje, pred moji ranou neuskocil, ale uz rok vidim pamatku na nej v podobe cerveneho flicku.
Aurum
Uživatelský avatar
AURUM
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát kvě 05, 2006 9:57 am

PředchozíDalší

Zpět na HUBNUTÍ s Kudlankou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron
[CNW:Counter]