ovocné knedlíky

jednoduché a spolehlivé recepty

ovocné knedlíky

Příspěvekod Hanah » pon srp 21, 2006 2:01 pm

Je všude plno ovoce tak se podělím o jednoduchý a skvělý recept na ovocné knedlíky, které se nedají zkazit.
250g měkký tvaroh
250g hrubá mouka
250g vařené(ve slupce) nastrouhané brambory -studené
1 vejce, špeta soli
Pokud je třeba, přidáme trochu mouky(každá váže jinak). Těsto je krásně vláčné a dobře se do něj ovoce balí, ve vodě nepraská. Vaříme cca 8 min po té, co začnou plavat.
Není poznat, že tam jsou brambory a já si vždycky udělám zásobu do mrazáku a pak jen stačí dát vařit vodu, naházet je tam a třeba v lednu si rodinka mlaská nad ostužinovejma, třešnovejma, borůvkovejma....
Mám je zmlsaný, jelikož jahodový se u nás dělají jen miniknedlíčky samotného těsta přelité ukrutnou porcí syrových prokrájených jahod s cukrem a máslo, tvaroh...
Hanah
Hanah
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 21, 2006 12:51 pm
Bydliště: Praha

Ovocný knedlík

Příspěvekod Míša » sob srp 26, 2006 4:53 pm

Tak dnes jsem tyhle knedlíky vyzkoušela a mohu potvrdit, že jsou naprosto super. S těstem se fakt moc dobře pracuje, nelepí se jako bramborové. Chuťově vynikající. Mohu přispět s jednou dobrou vychytávkou - měla jsem velké švestky, tak jsem je vypeckovala a místo pecky dala malou kostku cukru. Švestky pak nebyly tolik kyselé. Holky, tyhle knedle fakt vyzkoušejte, nemá to chybu. :wink:
Míša
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte kvě 23, 2006 10:40 am

Neuveritelny!

Příspěvekod Ceskymo » sob zář 23, 2006 5:54 am

Jak mi ovocny knedliky nikdy nesly poradne zabalit nebo se mi rozpadly jeste pred pristanim na taliri, z tohohle testa se povedlo - no, skoro jako moji babicce :lol:
Mam jenom jeden zlepsovak - namacela jsem si ruce do vody pri kazdym "baleni", ale to mozna bylo potreba, protoze tu mame az moc suchej vzduch...
Mnam, to byla dobrota!
Haf!
Uživatelský avatar
Ceskymo
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned kvě 21, 2006 6:50 pm
Bydliště: Johannesburg, CA


Zpět na SOUTĚŽ "NEJ-KNEDLÍK 2006"

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron
[CNW:Counter]