Kamarádky, které spojil LUPUS - povídání o jejich životě

POVÍDÁNÍ O BĚŽNÉM ŽIVOTĚ - kamarádky, které spojil LUPUS - případně i jiné :-)

Dani

Příspěvekod Alenka K. » čtv bře 29, 2007 9:35 pm

tak: ptedstav si ciganskou kolonii, jenze kolem se vali daleko vic drahych veci.....snezne skutry, auta. vybydlene domy....
Na pozenky, ktere vysoudili od gavarmentu nazpatek pod zaminkou, ze tam chteji lovit jako driv, pozvali naftove spolecnosti, navrtali olejove studny a pobiraji dividendy.Rozhodne dneska nebehaji po busi na sneznicich, protoze pouzivaji drahe motorove sane a luky a sipy radostne vymenuli za semiautomaticke pusky.Za penize, ktere kmeny (bendy) dostavaji od statu skupuji prosperujici byznysy, kde zamestavaji sve bile spoluobcany.
Na svych pozemcich (rezervacich) staveji kasina, ktera jsou jinak v Kanade nelegalni a skrze ne pasuji nezdaneny alkohol a cigarety.
Jak vidis..uz je nemusime dotovat:)
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Ahoj holky

Příspěvekod Alenka K. » sob bře 31, 2007 12:58 am

tak u nas se nejak jaro stale nekona.....zima zima zima...:( Jak se dari u vas?
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Alenko

Příspěvekod Bara » sob bře 31, 2007 11:19 am

U nas se jaro kona, ale neboj k vam take prijde, uz je za rohem.....Jenze nesmime zapomenout, ze nas ceka jeste duben a ten nas obcas take dovede potrapit, nechame se prekvapit. Zitra je 1.aprila. Loni uverejnili u nas v novinach na 1.aprila fotku narozene zebry ne pruhovanou, ale kostickovou. Stovky navstevniku se opravdu do ZOO vypravili aby tuhle hricku prirody videli na vlastni oci, a bingo nechali se nachytat. Ale i mezi temi se nasli taci, kteri se tomu nedokazali zasmat a zurili a zurili.... Ale ta fotografie byla tak "opravdicka" ze se o tom nedalo pochybovat. Tak si dej zitra pozor, aby ses take nekam nevypravila neco obdivovat.
Ani nemame tento vikend nic v planu, proste si uzijeme klidu a pohody. Vcera jsem upekla poprve v zivote Sacher dort, abych k vuli tomu nemusela specielne az do Vidne, povedl se, ale je dost sladky, jo trochu zmeny neskodi. A jinak nic noveho, ale ono je to tak lepsi.
Tady uz zase zacinaji obchody nabizet ruzne dobroty na Velikonoce, obrovske reklamy, ale nechava me to v klidu, i kdyz je pravda, ze lide zacinaji blaznit. Velikonoce me zas tak az moc neoslnuji, to bude asi tim, ze uz nemame male deti a nemalujeme vajicka, nepeceme mazanec, tady nejsou pomlazky a ani takove venkovske zvyky jako napr. v Cechach, na Morave a Slovensku. Jako mala holka jsem chodila s kamarady v Prcici u babicky koledovat. Pamatujes si tenhle zvyk ? - Hody, hody doprovody, dejte malovane vejce, nedate-li malovane, dejte aspon bile, slepicka va snese jine na vrbovem proutku.....a dal uz to neumim.
Tak jsem si zavzpominala, mozna i tobe neco pripomnela, tak zatim ahoj
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

no jo Baru

Příspěvekod Alenka K. » ned dub 01, 2007 5:17 pm

prave resim....mazanec nebo vanocka? Kdyz delame ty vanoce a stedrej den dohromady.......
Asi si vyberu to jednodussi, mazanec.
Snad ho dokonce zvladnu sama. Doufam. V utery pujdu na velky nakup a pak zacnu pomalu chystat. Problem je, ze ted nemam nikdy doma Olina, protoze porad je na ski hillu (nezni to blbe? lyzovaci kopec? Ja jsem velikonoce vzdycky milovala, zvlast kdyz jsme bydlely v Novem Meste na Morave, v Brne to nebylo ono. A ja byla moc mala. Ale pamatuju se jak jezdil vuz se slavnostne oblecenyma chlapama, no oni to byli spis asi kluci, mame bylo snad 25 no a ja byla 6ti lety zabec......V Novem Meste to uz byla legrace skakaly jsme oknem, abychom pak se nechaly rady chytit......ach jo
Takze jsem nadsene vykladala mym synum jake jsou velikonoce uzasne....tak jeden rok jsme jeli do Ceska a schvalne vzali letenku, abychom se mohli vratit az po velikonocich. Misha jel na Slovacko, olin za kamaradkou nekam ke Gotvaldovu. Jezisi urcite je to nejak prejmenovane:)
Olin byl spokojenej, ale Misha naprosto nestastnej. Nudil se, ty lidi byli jini nez ocekaval....a navic....v kazdem baraku kam sli jim nalivali alkohol. Misha by radeji cokoladova vajicka. No a jelikoz se nikde niceho nenapil. mistni ogari se mu hodne vysmivali. Podle meho nazoru je to desne....bylo mu tenkrat 14! Ti lidi jsou uplne blazni, nastesti se to Mishy netykalo, ale jak dopadaji kluci ktreri nedokazou odolat? Tak ty velikonoce se moc nepovedly.
Jinak...u nas porad zima!!!!
Jinak Sachr nejak nepatri mezi moje oblibene dorty, nekde mam na nej recept ale nikdy jsem ho nezkousela. To moje maminka. Ja jdu na vanoce ted udelat za pomoci kluku aspon jejich oblibene rezy. Ty se delaji tri dny pred vanocemi a je to kaloricka bomba. Mela jsem tu vanilkove rohlicky a slepovane linecke (zacala jsem pect na v listopadu) ale to uz bylo snezeno. Tak hezkej zbytek vikendu!
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Alenko

Příspěvekod Bara » ned dub 01, 2007 7:17 pm

Tchan moji sestry je Slovak, prisel jako vojak do Cech, ozenil se a zustal. Ten, kdyz k nam prisel na stamprdle a koledovat na Velikonoce, tak nas pak v nestrezenem momente poleval vodou. Protoze to v byte moc dobre nejde, tak nam vylil sklenicku vody za krk nebo do vystrihu. Je to veselej a hodnej clovek, ale v ten moment jsem ho nenavidela. Myslim, ze se polevaji pouze svobodne holky, ne? Aby se do roka vdaly, nebo neco takoveho. On se valel smichy a my jsme se musely jit prevleknout. Tak tuhle tradici nemusim. Pect mazanec nebudu, ja ten velikonocni chleb plny rozinek a orisku, jak to tady nazyvaji koupim. Mam svestky v mrazaku, udelam svestkovy kolac.
Ten sacher se mi povedl, dala jsem do nej horkou cokoladu, promazla merunkovou marmeladou a prelila zase cokoladou. To je ovsem dort, ktery nepeces ob tyden, jednou zacas, aby byla nejaka zmena. Ale uz je snedeny, zbyl malilinky kousicek.
Jinak jsem dneska strihala latku na me cerne saty, spichla dohromady a v tydnu je dodelam. Mam z nich ohromnou radost. Vypadaji bajecne, je to muj model, takze druhe takove nikde nepotkas. Prozila jsem takovy spokojeny den.
Pocasi slibuji u nas porad pekne, kolem 16 stupnu i vice, takze muzeme zimni obleceni konecne odlozit, dat do cistirny a uklidit.
A co kocicky, ty take jeste u vas nezacinaji, ja jsem vcera videla na moji zahradce krasneho barevneho motyla a obrovskeho cmelaka. Prolezal fialovy hyacint a bzucel jak motorova pila, asi byl spokojeny. Ty mi nevadej, naopak, jsou mi sympaticti, ale vosy nenavidim. Uz jsem neco zaslechla jako ze tim, ze byla mirna zima, bude hodne komaru a much.......tak se mame na co tesit.
Alenko, koncim, tak vsechno zvladni k tomu vasemu dvojitemu slaveni, hlavne zdravicko....
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

Příspěvekod Janda » pon dub 02, 2007 8:24 am

Hrozně vám ty přípravy na Velikonoce (Alence na Vánoce) závidím. K nám se vloudila chřipka a skočila na všechny, kdo ji přišel do cesty. Tak jsme lehli úplně všichni.Manžela to jenom lízlo, tak chudák všechno doma musí dělat sám. Já s dětmi, ležíme jak tři placky na gauči.. Občas se překonám a jdu dát prát alespoň prádlo, ale věšení už je na muži - ty slova, co se od sušáku ozývají, se nedají opakovat. Podle mě chlapi na prádlo nemají trpělivost. Ještě že zvládají alespoň to vaření.
Já doufám, že do tří dnů budeme úplně fit a taky začneme s výzdobou bytu a další přípravou na velikonoce. Letos jsem chtěla úpéct perníčky - zajíčky, vajíčka a kuřátka atd., pak kokosky a samozřejmě nabarvit vajíčka-to mají děti nejradši. Tak se mějte a já se jdu zase plácnout...
Janda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv kvě 04, 2006 3:24 pm

Jando

Příspěvekod Bara » pon dub 02, 2007 1:25 pm

Tak to je mi lito, zrovna kdyz je tak pekne pocasi, jste nemocni v posteli. Ale je teprve pondeli, za par dni jste fit a vsechny velikonocni pripravy zvladnete. Preji brzke uzdraveni, jezte hodne vitaminu a spanek posiluje. A co nestihnes upect, tak dojdes k pekari koupit. Pro jednou......
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

no holky

Příspěvekod Alenka K. » úte dub 03, 2007 4:54 pm

ja z te postele utikam jak muzu:) Takze nakonc dopadam tak, ze je mi do postele vecere nosena, protoze jsem naprosto vyrizena.
Ale aspon mam pocit ze neco delam! Jinak Baru....k jakemu pekari ja mam dojit? To Janda ma teda proti mne vyhodu, takova ceske cukrarna.....to ja koupim tak akorat par donatu.
Dneska jedeme do mesta takze se nezvladne vubec nic!
Ale! Jaro prichazi!
WED PM
APR 4 THU
APR 5 FRI
APR 6 SAT
APR 7 SUN
APR 8
Sunny Cloudy periods Mainly cloudy Variable cloudiness
HIGH 3°C 3°C 4°C 8°C -
LOW - -13°C -10°C -3°C
No dobre dneska je sice jeste 18 pod nulou, ale ty vyhledy do budoucna!
To se hned ty vanoce budou slavit lip:)
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Janda » úte dub 03, 2007 6:54 pm

Ahojky, Alenko to budete mít vánoce skoro jako jsme tu měli my. Jenže my jsme měli vyloženě na blátě - to u vás zatím vůbec nehrozí viď? Jak daleko to máte do města? Jestli jsem to dobře pochopila tak by zítra mělo být 4 nad nulou? Z dnešních 18 pod nulou? - tak to bude velký skok..ale vidina rozmrzlé vody a septiku se brzy změní v realitu...
Báro, máš pravdu - beránka a mazenec si letos koupím určitě a ty perníčky buď budou nebo ne, uvidíme - zatím to jde ztuha. U mě samozřejmě léčba trvá nejdýl - děti už jsou skoro fit a začínají pěkně zlobit. Já bych zatím pořád ležela, ale jsem bez šance- dneska jsem s nimi musela nabarvit pár vejdunek-jinak bych ten řev asi nevydržela. Nakonec se jim to docela povedlo a pak jsme si šli svorně lehnout. V pátek už jdu do práce a o víkendu se tady na to vrhnu - už jsem se zařekla, že okna letos na velikonoce nemyju. Udělám je až po....až to prostě půjde.
Janda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv kvě 04, 2006 3:24 pm

Jando

Příspěvekod Alenka K. » stř dub 04, 2007 4:08 am

rozdily jsou ted hrozne nastesti na to nejsem citliva. Bezne (az do ted) byvalo rano -28 a vecer -2.
Vanocni velikonoce rozhodne ale budou jeste na snehu! I kdyz doufam, ze zitra zacne bezvadne tat a bude tat a bude tat.....roztaje zumpa, pak trochu zaprsi aby se smyl posledni snih a vyschla studna se naplni vodou....jo jo..mam to naplanovany! Koupila jsem pie a pizzu takze dneska se nevari. Taky bych nezvladla...uz jsem utahana jak stene. Bylo to dneska narocny:( Ale dostala jsem od kanosky nove filmy. Tak se koukame:) Prvni je Skola zaklad zivota.
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Ahoj

Příspěvekod Bara » stř dub 04, 2007 2:32 pm

Nemohla jsem se cele dva dny na kudlanku dostat, stale mi to ohlasovalo, ze tahle stranka neni k nalezeni, az moje draha polovicka hledala a nasla. Je to takovy divny pocit, ze kontakt, na ktery jsi skoro denne zvykla je najednou pryc......
Tak ja se vam priznam, ze velikonocni uklid nedelam od doby co jsem prisla do Holandska. Jsem toho nazoru, ze kdyz uklizis postupne cely byt
a kazdy den, po cely rok, tak zas az tak desny "bordel" doma nemas. Je jasne, ze okna a zaclony po zime volaji po umyti a vyprani, ale to udelam az bude opravdu tepleji, protoze ty moje vykladni skrine mi daji zabrat. A navic, tradice, ktere jsou v Cechach, nejsou v Holandsku a naopak, krome barveni vajicek, tak je to jednodussi. A kdyz jste v rodine vsichni dospeli, tak je to jeste jednodussi.
Abyste nerekly, ze se tady porad vykecavam a doma urcite nic nedelam, tak ja jdu ted zehlit........ ale az si vypiju kavu.
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

Baru

Příspěvekod Alenka K. » stř dub 04, 2007 3:38 pm

stalo se mi to stejne, najednou mi to ukazovalo, ze stranka ne a neexistuje. Dokonce jsem zkontaktovala Danielu nez jsem to nasla.
Velikoncni uklid pochopitelne nedelam, co taky delat na konci zimy, ze jo?
Vcera jsem byla v obchode s Mishou a mluvila jsem porad Tak jeste k te vanocni sunce musime koupit....a koupim ti to k vanocum, aspon jako malickost.....Tak jsem se zarazila a rekla jsem mu, ze kdyby mne nekdo rozumel, tak mne poklada za naprosteho idiota.
No Olin jde asi uz zase delat, uvidime jak bude zvladat skolu a praci. Ale skola konci behem dvou mesicu nastesti. Nejak je mi ho lito, ze prazdniny uz druhej rok nebude znat, ale on to sam tak chce. Ma rad ten pocit, ze si je schopnej vydelat penize a praci bere jako zabavu, i kdyz teda nekdy dostane poradne zabrat.
Vcera uz meli v obchode nadherne lilie v kvetinaci! Pochopitelne ne yukonske, ale uz to bude brzo, sobota nedele ma byt pres den uz 10 nad nulou. Ale ze to trvalo! Jinak ja nezahalim, ja mam jeste moc rano na nejakou aktivitu:)
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

KUDLANKA

Příspěvekod daniela » pát dub 06, 2007 8:33 pm

Ali a všichni ostatní:

kudlanka nefungovala jen chvíli, když se přepojovala. Už jde. :)
Archiv: nešel krátkou dobu (pokud mluvíte o archivu na předchozí kudlance).

Prosím ale všechny ostatní, abyste to vyzkoušely. Jinak cca 1500 lidem to jde... Ale pochopitelně jakékoliv další připomínky vítám...

Dále: změna názvu tohoto fóra je na výslovné přání A.K., "Dani, prosim te nezlob se ze otravuju..ale kdyz ctu Alenka ze zeme snehanek dela se mi po tele vyrazka! "

Došlo mi, že terminus technicus "sněhánky" je znám jen v Čechách... Takže jsem ho tedy změnila. Doufám, že současný stav už je OK...
:P

díky a přeju všem krásné velikonoce :lol:
d@niela
Uživatelský avatar
daniela
Site Admin
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř dub 26, 2006 12:10 pm

preju

Příspěvekod Alenka K. » ned dub 08, 2007 7:50 pm

moc hezke velikonocni svatky!
U nas je ted krasne, snih mizi.......parada!
Uz i ski hill zavreli:)
Dneska delam sunku a zeli (spenat) s knedlikem. Konecne se sejdeme u dnesni vecere vsichni a ne o pulnoci, protoze Olin dnes dela ranni smenu. A zitra ma volno!
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

ahojky

Příspěvekod Bara » ned dub 08, 2007 9:45 pm

Tak vam preji dobrou chut a hezky si to spolecne uzijte. My jedeme zitra na rodinou navstevu, kde se budou hledat vajicka, ne ja, ja uz jsem stara baba, ale mrnousove a zaroven se budou slavit jedny narozeniny. Tim padem ja zitra vubec nevarim, upekla jsem dva svestkove kolace a jeden vezmu sebou. Pocasi je paradni, vypada to, ze bychom mohli posedet na slunicku venku.

Preji vam vsem hezke a pohodove Velikonoce !!!!
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

PředchozíDalší

Zpět na NA KUS ŘEČI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron
[CNW:Counter]