Kamarádky, které spojil LUPUS - povídání o jejich životě

POVÍDÁNÍ O BĚŽNÉM ŽIVOTĚ - kamarádky, které spojil LUPUS - případně i jiné :-)

Příspěvekod Bara » sob bře 10, 2007 10:28 pm

Holky dopadlo to dobre, makovec se povedl. Je dobrej. Chut je trosicku nahorkla tim makem. Koupila jsem v rijnu v kauflandu uz hotovy umlety mak, myslim od Vitany, uz promichany s cukrem. Jen tak na zkousku, ja totiz nemam mlynek na mak, mozna kdyby se umlel cerstve, nebyla by tam ta nahorkla (ale neni to na zavadu) prichut. Nebo to tak ma byt, ja nevim.... nemam s makem zkusenosti. Ale mak je zdravej !!! tak si dam jeste jeden malilinkej kousicek nez pujdu spat.

Alenko, dneska jsem videla v televizi pratelstvi nemeckeho ovcaka a opicky. Lezi mu prichycena packama na zadech a on s ni vsude chodi a strasne ji ochranuje. Kdyz si chteji zdrimnout, tak preleze a prichyti se mu na prsa a on ji jako prikryje hlavou a chrupou. Desne legracni pohled.
Vsechno je mozny.
Dneska koncim s kompjutrovanim, uz je pul jedenactve vecer, Dick kouka na fotbalovy zpravodajstvi a ja si vlezu do postele do teplicka a pustim si take TV, ale ani nevim co davaji. Na Nemcich bude urcite nejaky film. Takze pro dnesek - dobrou noc.
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

dobre casne rano vespolek:)

Příspěvekod Alenka K. » ned bře 11, 2007 3:53 pm

tak venku se nam kapanek ochladilo, mame tam -30 (porad se musim ptat co je s tim globalnim oteplovanim?) U nas se to rozhodne nekona. Kluci mi koupili takovou tu masinu co je na ni pas a po tom pase se chodi a nikam se needojde. Stalo se to okamzite hitem domacnosti! No a ja jsem si udelala radost, koupila jsem si Takovou normalni rodinku a druhej dil Three's company. Prvni mi nahral Misha. Je to to takovej nadherne milej serialek o dvou holkach co ziji s jednim klukem v jednom byte. zje to uz hodne stare..ale ja to miluju. Jen se divam s nostalgii na toho mladeho kluka co hraje Jacka. Umrel pred parma rokama a ja ho mam moc rada jako herce, mam s nim nekolik filmu.
Kupovat pres e-buy je fun, ale stve mne ze mas treba za film 7 dolaru a za postovne zaplatis 12! No ale tak to je a clovek s tim nic nenadela. A nakonec ti Three's company jsou 4 DVDcka, takze to neni tak drahy!
Jinak makovou buchtu se chystam pect hodne dlouho a porad se k tomu nemuzu dostat. Tady Kanadani delaji makove buchty tak, ze proste nasypou nemlety mak do testa. Ani se nedivim, ze pak rikaji ze nemaji radi nic z maku:)
Ono je to stejne jako se spenatem...proste vezmou plechovku, ohreji a predlozi....fuj! No ale jina zeme, jiny mrav:) Baru co je dneska s rannim kafickem?Uz cekam:)
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Bara » ned bře 11, 2007 5:41 pm

Alenko, ranni kavicku jsem zaspala, lezli jsme s Dickem z postele az v pul jedenacty, udelali si snidani na vidlicku. Ten makovec je fakt dobrej, az pojedu priste do Cech, musim zase koupit mak. Tady v NL ho sypou pouze na housky a jinak s nim nic nedelaji, koupit ho muzu jen v "natur" obchode a chteji za nej nekrestanske penize. Jo a take jsem ho videla u Turka, jenze ja nemam mlynek. Alenko, ale jednou jsem si opsala recept na makovou babovku, kam se dava nemlety mak a pry je to strasne dobry. Jeste jsem to nerealizovala, ale take se na to chystam.

Hele u vas prituhlo, a tady je jarni den. Je sice jen 14 stupnu, vubec zadny vitr a fakt to voni ve vzduchu jarem. Nastrihala jsem na zahrade narcisy do vazy. Ptaci zpivaji jak blazni, v zobackach nosi slamu na vytvareni hnizdecek, ja mam kazdym rokem v pnouci hortenzii kosi rodinku. Jo, u nas to globalni oteplovani pocitujem, ale beze srandy, clovek ma strach, co bude dalsi zmena nebo zmeny.......pak uz ani to zdravicko.....
Ali, ja jsem posilala minuly tyden do Tabora balicek, chtela jsem aby mel max. 2kg - to je za 17 euro. Proste vaha na poste ukazovala 2,30 kg a uz jsem platila 22 euro. Posilala jsem sestre mast na koleno a tak jsem ten zbytek vyplnila diabetickymi sladkostmi pro maminku, oplatky a bombony, fakt blbosticky. Ale pak si reknes, penize tady budou a my ne, ale z hlediska dobre hospodynky by to byla lahev slusne whisky, ha, ha, ha. Ale at premyslis, jak premyslis, tech 22 euro se mi zda strasne moc a nazvala jsem je mafii!!!! Jenze poste je to jedno, ta me nepotrebuji, ale ja ji jo. Jenze na druhou stranku, by posta zase bez nas zkrachovala, takze by si nas mela vazit, zejo. Teda, to je polemika, jako Brno, kam az jsem se dostala........ Takze hlavne zdravicko, zitra je pondeli, to nemam rada a jdu cvicit. Dneska pecu karbose a dam k nim hnede fazole s cibulkou. Tahle kombinace nam chutna. No a u vas se teprve snida.
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

Baru

Příspěvekod Alenka K. » ned bře 11, 2007 9:25 pm

tak jsem dneska cetla v ceskejch novinach, ze Holandsko ma jeden z nejdrazsich benzinu na svete. Cesko je tak v polovine stupnice. Tak jsem si rikala jak jsou ti novinari pitomi...snad si vubec neuvedomuji jake maji platy lidi v Cesku a jake v Holandsku. No desim se ovsem az se v cesku prejde na eura! To nebude zadna legrace.....
Ty eura jsou desny a postovne kamkoliv dneska je zabijak.Co nadelame. nekdy proste tu postu pouzit musime. Jeste ze existuji e-maily!Tak mne vyhazuje ted odsud Misha....ze se musi podivat na e-bay. No a ja jdu zase provest polohu vodorovnou:) Hezkej den! Ted jsem si uvedomila ze jsem psala mejla Jane a psala jsem jako ze ej pondeli....no ta si ude mysley ze jsem se uplne zblaznila!
U nas krakoraji akorat havrani:)
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Jana » pon bře 12, 2007 12:06 am

Ahoj děvčata. Za chvíli začne hodina duchů, tak jenom krátce. Celý minulý týden jsem proležela, bylo mi dost KO, ale musím konstatovat, že pobyt v poloze vodorovné mi prospěl. Ono opravdu nezaškodí občas nepřeceňovat své síly. Jando do HK jedu 2. dubna ještě, že mě neobjednali na 1. dubna, to bych měla pocit, že si ze mě dělají apríl, no a ke všemu to je neděle. Četla jsem zpětně všechny příspěvky a upřímně jsem ráda, že mě ta válečná atmosféra minula. Lidičky zlatí, mějme se všichni jenom rádi, protože život je příliš krátký a ke všemu letí jako peříčko. Nač ty zbytečné sváry. Zachovávejme tu jenom radost a pohodu a vzájemnou podporu. Mony já jsem nebrala Imuran, ale Equoral a Azaprine, ale to jsou léky v podstatě na stejném principu jako Imuran. Nenech se ovlivnit mojí negativní zkušeností. Já mám takovou zásadu snažit se ke všemu novému a nevyhnutelnému přistupovat pozitivně, protože pokud něco předem odmítám a nevěřím tomu, tak to je polovina neúspěšného pokusu. Jando moc na Tebe myslím a věřím, že se tomu špitálu vyhneš, hlavně se trošku šetři, pamatuj "práce není zajíc, ta Ti neuteče". Alenko, Tobě posílám jaro, protože z těch mrazů mě zebou nohy i tady doma u počítače. Báro s tou zahradou to také nepřeháněj, jaro bude dlouhé a Ty se potom budeš nudit. Všem Vám posílám noční pozdrávek. Dobrou a pohodovou noc.
Jana
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát kvě 05, 2006 1:49 pm

ahoj Jani

Příspěvekod Alenka K. » pon bře 12, 2007 8:53 pm

mas naprostou pravdu a jak rika Bara....hlavne zdravicko:) Je pondeli, dneska se menil cas...my ho nezmenili....no a tak olin nesel do skoly! Aspon se mel menit. Budu muset nekomu zavolat. Ted tedy mame ranni pohodu divame se na Jak svet prichazi o basniky a vubec vsecny ty filmy o tech basnicich. Je to skvele!!! Blizi se jaro. Je sice porad zima, ale takova priemnejsi nez v listopadu. Jak prijemnejsi? Hele listopad..teplota visi celej den na teplote treba 45 pod nulou. Ted? po ranu 21, odpoledne 15 pod nulou, no to je prece naprosto uzasne!Aspon pro nekoho z yukonu
Jinak at to dobre vyjde na te kontrole, ja mela jet do toho Vancouveru....ale asi nepojedu;( Potrebuju dalsi mesic:( Tak doufam, ze jest do toho dubna se ozves:)
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Bara » pon bře 12, 2007 10:34 pm

Tak u nas bylo dneska fakt jaro, vyjdes ven a citis to ve vzduchu. Bylo +17 a zitra dokonce asi o 2 stupne vic, az koncem tydne by se melo trosicku ochladit a cely tyden nespadne ani kapka. Koupila jsem jiriny, tak je musim zasadit. Pujcim si stroj na odstranovani mechu, tak tohle pocasi je presne co potrebuju. Zaprahnu Dicka, aby se nenudil, jenze on nenavidi prace na zahrade. Porad se chce odstehovat nekam do bytu, kde by byl velky balkon a kvetnik s umelou kytkou, aby mel pokoj od strihani travy, kropeni kdyz je sucho atd.......

Potkavala jsem lidi na ulici jen ve svetrech. Narezala jsem si vcera par narcisu na zahrade do vazy, abych mela jaro i v byte. Zitra zajdu na trh a prisel mi katalog na boty, tak se tam musim zajit podivat, aby mi neco naaaahodou neuniklo.
Jinak nic noveho, ale ono je to tak lepsi, zdravim
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

Baru

Příspěvekod Alenka K. » úte bře 13, 2007 5:31 pm

u nas -17, ale zacina se rozmrazovat septik! Teda my v nem mame fen na vlasy a kapku ho hrejeme:)
Voda ale porad nic. Proste je sucho. No a ja dneska Olina nevzbudila do skoly, zaspala jsem a on nemel nachystaneho budika. To meneni casu je silenost! Jinak teda u nas muzeme klidne odpocivat podle Dicka, i kdyz jsem videla uz v obchode seminka, tak je to dost predcasne. No a stejne....ja se zadama nemuzu ted nic, Olin bude cele leto delat a Misha pomahat tatovi a na par mesicu si udela byznys na opravovani kompu. Pak jde do Whitehorsu na college.Je to zaroven prvni rok university. Zadna armada se nekona. Ja jedu dneska do mesta (tedy vezou mne).Jo a to jsem ti nerikala..Olin je ostrihanej! A vypada moc hezky!
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Alenko

Příspěvekod Bara » úte bře 13, 2007 6:59 pm

A co tak najednou, vlasy byla jeho pycha a Misha ma stale culik? Ja mam take porad dlouhe vlasy, ale uz dlouhou dobu premyslim o zmene, jenze mam strach. Jeste nikdy v zivote jsem nemela kratke vlasy, ale "mikadko" pry omlazuje. Ja mam fakt dilema. Ale je dost mozne, ze jednou tak rychle jako Olina, me to prepadne a venuju je na paruku. A Misha jde na jinou skolu? Vsude je to sama zmena. Ale zmena je pry zivot.....
Dneska u nas +17 a jarni pohoda, ostrihala jsem uschle kvety u hortenzii, vyprala zimni bundy a rozloucila jsem se tim se zimou. Huraaaa
Hele, kdyby se ti styskalo po kreslene pohadce krtecek, tak si natukej www.youtube.com a tam si do vyhledvani napis little mole. Je tam vic jak 10 dilu. Je desne roztomilej a je to snad pro vsechny vekove kategorie.
Zitra musim k zubari na kontrolu, tak mi snad zadnou vadu nenajde, vrtani nemam rada.
Psala mi Jaruska, ze v pondeli nastoupuje v Praze na chemo, uz druhou v poradi. Asi se ji ten lupus hodne rozjel a snad uz od pulky prosince nechodi do prace. Je to fakt desna nemoc. Ale co ti budu licit, vzdyt to znas....
Jsme po veceri a tak si jdu poslechnout zpravy, co je ve svete noveho.
Zatim ahoj
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

Baru

Příspěvekod Alenka K. » úte bře 13, 2007 7:47 pm

on o tom premyslel uz dlouho, ale nikdy se k tomu neodhodlal. Mish jde dnes taky k holici, ale ten jenom zastrihnout, uz to ma silene dlouhy! No a ja bych docela uz byla pro jeho ostrihani taky. Ale s tim nemuzu prijit. to bude muset nejaka holka:) Vis, dlouhe vlasy, fousy....ted on nosi bryle....proste uz se mi to nelibi. Vzdyky jsem si zakladala na tom, ze vypada velice prepie. Ale jak rikam nic nenadelam.
Jinak ja nevim, ze by kratke vlasy delaly mladsi:) To je asi jak to kdo citi.Na krtecka se asi ted nepodivam, je to moc dlouhe a ja nemuzu tak dlouho sedet u kompu. No ale aspon si to dam do favorites:) Dik:)
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Míša » stř bře 14, 2007 10:09 am

Báro, moje tchýňule nosila celý život dlouhé vlasy zčesané do drdolu. Když jí pak zemřel manžel (kvůli kterému vlastně ty dlouhé vlasy měla), tak se nechala ostříhat na krátko a ještě si na vlasy dala barvu (kvůli šedinám). Opravdu jí to omladilo, klidně bych řekla, že tak o 7-10 let. Navíc jí to daleko víc slušelo. Ona sama si krátké vlasy nemůže vynachválit ohledně česání a hlavně kvůli tomu, jak má prý teď lehkou hlavu. Taky si pochvaluje, že se jí v létě hlava tolik nepotí (ráda dělá na zahrádce). Vlastně to pro ni byla úleva. Tak se toho neboj.
Míša
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte kvě 23, 2006 10:40 am

Miso

Příspěvekod Alenka K. » stř bře 14, 2007 4:17 pm

asi mas pravdu, ale ja si nejak nedovedu predstavit mit kratke vlasy! Teda nenosim je v drdolu, ale volne. Nebo s nejakou sponou. No fakt je, ze dlouhe vlasy jsou spousta prace. A vecne jsem se s Olinem hadala aby si je aspon rozcesal a hodne to bolelo, kdyz dva dny zapomel....je to pro sportovniho kluka fakt daleko lepsi. On sam rika, ze by se k dlouhym vlasum uz nevratil.
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Baru

Příspěvekod Alenka K. » stř bře 14, 2007 4:31 pm

zapomala jsem odpovedet. Caj ted od te nehody nepiju, ale zase zacnu, jen co budu schopna si udelat veci sama. Vis ona je to malickost, ale kdyz PORAD za tebe musi nekdo neco delat, proste ja jsem ted naprosto zavisla na manzelovi a nechci ho jeste zatezovat dalsima vecima. Uz muzu dele sedet (hodinu, dve) ale stat nemohu vubec. Ted jsem dostala tread mill, to je jak se drzis, dole jede pas a ty po nem slapes. Z toho mam fakt desnou radost, protoze mohu chodit a nemusim ven. Ale vstavani z postele, stani.....to je porad hodne bolestive. Rano to jde, ale navecer je to fakt hodne zly:) Ted jeste manzel navic vari i pro sousedy....vcera dostali lososa a zeleninovou ryzi. Dneska uvari pro nas....pozitri ja se pokusim udelat karbenatky, nebo sekanou...pro ne i pro nas. Oni teda jsou strasne radi ze pro ne uvarime...ony ty dvojcata jsou tak malinkaty, podivej se na svoji ruku mezi zapestim a loktem....tak asi tak. Musi kazdy den jezdit do enmocnice na vazeni, protoze porad nemaji vahu jakou by meli mit. A nevypada to, ze by jeste dlouho meli. Nechapu jak je vubec mohli pustit z nemocnice. A to pry nebyli ani v inkubatoru!
Jinak Misha se rozhodl ze pujde studovat science do Whitehorsu. Je to matematika, fyzika, chemie a je to sice college ale plati to jako prvni rok matematicko-fyzicke university. Pak uz bude muset dolu do Britske Columbie.:(
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Bara » stř bře 14, 2007 6:49 pm

Tak az ted se dostavam ke kompjutru, cely den ho okupoval manzel, dela danove priznani a neco mu v tom nehraje a tak nadava a sili.
Tady opet jarni pekny den, chvili jsem zehlila, vratila jsem se od zubare a prolezam svoje Burdy, mam je od roku 1976, hledam model na saty, mam ohromnou chut sit. Ted se pustim do tech cernych s tou vysivkou, ktere mam v hlave od toho spanelskeho filmu. Ja uz se nemuzu dockat. Myti oken a prani zaclon musi pockat. Pocitam, ze letos prijdou teple dny drive a tak abych je mela hotove. Jinak kazdy den neco udelam na zahradce, abych toho pak nemela moc, ale zeleninu nepestuju, jen petrzelku a snitlik.
Alenko, tady se meni letni cas az 25.brezna, takze vy jste nejak napred. Kdyz jsem se dnes divala na zpravy, tak ukazovali narozeneho kloucka v Nemecku a ma sest prstiku na rukou a sedm prstu u nohou. Ty prsty na nozickach mu odoperuji a na rucickach nechaji, tam mu nevadi a pokud je nepocitas, tak to ani nezpozorujes. Stastna maminka prohlasila, kdyz po porodu kontrolovala sve ditko a pocitala prstiky, ze porad je lepsi jich mit vic nez min. Asi bych to take tak brala.

Miso dik za podporu, ja jen potrebuju udelat ten odhodlany krok ze dveri a neotacet se....jenze momentalne jsem porad srab.
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

Baru

Příspěvekod Alenka K. » čtv bře 15, 2007 5:51 pm

zavidim! Chut sit, to jsem nemela nikdy! Ani hackovat ci plest! Nekdy mne to mrzi ze proste rucni prace mne nebavi. H;avne tady, kdyz vidim, jak nektere zenske siji maklaky a rukavice....koralkove prace.....tady porad jeste se doma hodne pece, hlavne chleba (nektere ty chleby jsou ale priserne, ovsem musi se chvalit:) No a babovky, dorty......malokdo kupuje hotove.
Jinak dneska se ochladilo, mame skoro 30 pod nulou. Vcera se mi dese motala hlava, vsichni meli desnej strach, ted je to lepsi i kdyz porad to citim. Uz aby tady bylo jaro!
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

PředchozíDalší

Zpět na NA KUS ŘEČI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
[CNW:Counter]