Kamarádky, které spojil LUPUS - povídání o jejich životě

POVÍDÁNÍ O BĚŽNÉM ŽIVOTĚ - kamarádky, které spojil LUPUS - případně i jiné :-)

Příspěvekod Jana » ned říj 01, 2006 9:00 pm

Hezký večer, tedy jak komu. Alence spíš začínající odpoledne a nám ostatním ponechám večer. Alenko zapomněla jsem napsat, že obě svoje "děvčata" mám už z nemocnice doma. Mají se čile a pevně věřím, že od nemocnic máme na delší čas pokoj. Belince nespílej, hold se u ní projevily mateřské pudy a tak si pomohla. Ona ta naše Belča, kdyby nebyla pod neustálým dozorem, tak by si také dala říct i s černým hafíkem od sousedů a my bychom se jenom divili, co se nám to narodilo. Soused nás občas škádlí, že by to bylo zajímavé, ale od takových zajímavostí raději dál. Dnes odjel Frantík do Brna a zítra Fanda do Varnsdorfu, tak budu doma jenom s chlupáčky. Konečně začnu relaxovat a nabírat síly. Jinak v sobotu jsme byli na výstavě orchidejí, všem Vám takovou výstavu doporučuji, je to skvělá relaxace a člověk úplně zapomene na všední starosti a vnímá jenom tu barevnou krásu. Musela jsem se pousmát, protože jsem si vzpomněla, jak mě Fanda složil "poklonu" :lol: , prý mám dvě úchylky a to na květiny a naše chlupáčky, ale jinak jsem prý úplně normální ženská. Divné prý je, že ty samé úchylky chytá také a tak je nejvyšší čas zvednout kotvu z domova. V sobotu jsem ještě byla na oční kontrole. Na levém oku se mi skutečně opět dělá šedý zákal, operaci mi doktorka zatím nedoporučila, protože jsou po ní časté komplikace i u zdravých lidí, natož u mě s lupusem. Zatím nepociťuji velké zhoršení zraku, ale stejně mě to zklamalo, věřila jsem, že po operacích budu mít, alespoň od tohoto problému pokoj. Za tyto komplikace vděčím Medrolu :( takže pozor na něj. Mějte se fajn.
Jana
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát kvě 05, 2006 1:49 pm

Baru

Příspěvekod Alenka K. » pon říj 02, 2006 3:58 pm

Baru. Misha je taky Stir. Musim rict teda ale Stir dost nesnasenlivej k lidem ktere nezna a zarlivej na ty co ma rad. Coz se bohuzel hodne odrazilo v jeho vztahu k Olinovi. Misha bude mit narozeniny 11.11, poprve sam bez nas. Ale pro nej narozeniny nejak moc neznamenaji, on vubec tyhle veci dost prechazi netcene. Myslim, ze na ne dokonce naprosto zapomene. Uz jenom proto, ze zadnej z kluku se nedotkne alkoholu v jakekoliv podobe, tak stejne o nejake slaveni nepujde. Ted bydli u manzelovy sestry v Praze a nejak se jim odtud vubec nechce.
Teta jim vari a stara se. Kde by to jinde nasli, ze jo? Ona je s nima spokojena, i kdyz je to dost daleko od Prahy (Sedlec ti asi nic nerika, ale je to az za Dejvicema, teda okraj Prahy i kdyz k Praze patri, Misha rikal ze jim to nevadi. Kluci jsou kolem osme kazdy den doma, po nocich se nepotuluji, nemaji zajem. je to fajn mam kam zavolat. Poctive oblitavaji prazske zajimavosti. Dneska jsou v Narodnim muzeu, kazde prvni pondeli v mesici je tam vstup zdarma. Maji stesti ze jsem jim objevila co je kterej den zdarma a taky ze je zrovna zacatek mesice..Praha se jim moc libi. Nez jsem mela deti, tak jsem integrovala docela slusne. Ted nejak.....ztratila jsem celou tu partu. Nemela jsem zajem a cas, moje nemoc.....to vsechno dohromady jeste s tim, ze na party mne chodit nebavi, nepiju nekourim. Jinak u nas je jeste tma......rano....
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Jani

Příspěvekod Alenka K. » pon říj 02, 2006 4:52 pm

Dobre rano, nejak jsem se sem vcera nedostala. Olin prinesl kus cerstveho losa, strelili tri.
Jsem rada, ze mas uz "devcata" doma. I kdyz Lucinka ma uz doma jinde.
Tak mam pocit ze u fenek jsou oblibeni ti tmavi krasavci. Asi je tak vidi. No taky jsem mela takove obdobi:) Jen se zacinam obavat.....co s nima. A tak se modlim, aby se jich moc nenarodilo. Bude to uz brzo. A pamatujes jak jsem byla nestastna z psa kterej se nas bal a byl uplne apatickej? Prosila jsem ji tenkrat aby aspon si ode mne vzala platek sunky.....a nevzala! Ted je z ni uplne jinej pes. Silene umazlena, visi na mne. Kdyx si sednu tak ona si sedne tak aby mela se mnou co nejvetsi kontakt, nalepena na mne vetsinou na me noze. Asi uz na sve opustene detstvi zapomela. Doma se uz nevycura. Uz vi, ze to se dela jenom venku. Fakt strasne se zmenila za tu dobu co ji mame. Jinak ty a ochideje.....vim, ze je milujes:) Tady teda takova vystava by pomrzla:) Co Fanda, jak ten "integroval" v armade? Najednou jsou to tak velici kluci.....vid....
Ten sedej zakal....ja jsem na Medrolu nikdy nebyla, vlastne jsem o nem tady ani neslysela a nikdy mi nebyl nabidnut, ale urcite to je pekne svinstvo. Ja vim, ze musis byt zklamana, protoze jsi si toho s ocima uzila dost a clovek pak ma pocit ze to proste nikdy neskonci.....depresivni....
Nevim co rict.....jen doufat ze to zustane stejne jak to je a nebude se to zhorsovat. Hodne stesti!
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Alenko,

Příspěvekod Bara » pon říj 02, 2006 7:37 pm

je fakt, ze dny se krati. Az koncem rijna skonci letni cas.
Ta vcerejsi bourka se naplno projevila az v Nemecku, tam to odneslo hodne strech a popadane vyvracene stromy, ukazovali v TV les, ktery byl uplne, ale uplne cely zniceny. Vsechny stromy byly v polovine polamane, ten vichr prirovnali k tajfunu, pry to trvalo malou chvilku, ale jsou z toho milionove skody. Nekolik lidi je zraneno. U nas taky dnes foukalo studeneji, proti minulym dnum se ochladilo a asi to takhle zustane, nastane normalni rijen. Nam zbyvaji dotrit jedny dvere, ale urcite to v pristich dnech zvladneme.

Vcera jsem presazovala jeden stromek, takovy okrasny japonsky s barevnymi listy, tahala jsem jeho koreny z hloubky, dost me to unavilo. Dneska jsem byla cvicit a nase cvicitelka vzala na paskal ramena a horni dil pazi, abychom je pry zpevnily, jenze ja myslela, ze mi spis upadnou. Jsem dneska desne unavena a ospala, i kdyz jsem se dobra vyspala. To bude asi zmenou pocasi. Dneska pujdu opravdu brzy do peri, uz se tesim, jak zalehnu do pelisku. A zitra pujdu na trh.

Hele, vubec jsem nevedela, ze vase Belinka bude mit stenatka. Nejak mi to uniklo, neni jeste moc mlada? No, jestli jich bude tolik, kolik predpoklada Kennedy, tak to bude u vas prepsovano, budete o ne zakopavat. Uz to vidim jak se ty kulicky vsude povaluji, jak okousavaji vsechny koberce a boty......ale jak pak pro ne budes plakat, az si je lide budou odvazet do jinych domovu.

Jo, taky me napadlo, ze bych si uz nemusela rikat Bara, zadna jina Jarka tady uz neni, tak se nemam s kym plest. Co myslis.
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

Ahoj Jari,

Příspěvekod Alenka K. » pon říj 02, 2006 11:10 pm

tak si zvykneme zase misto Bary na Jarku:)Mas pravdu.
Jinak u nas zadna pohroma, jenom ve Statech se zase strilelo ve skole. Neni toho strileni na skolach uz dost? To zase budou silet s kontrolama zbrani.uz to vidim......Jeste ze Yukon se od toho distancuje a rikaji ze tady je to uplne jine nez dole v provincicich, ale tady je zbran nutnost!
jo jinak mi dneska volali z nemocnice. ze mam prijit na krevni test....zada si to Vancouver. Tak konecne se neco deje. Asi pojedeme autem...no uvidime, jak to dopadne se stenatkama. Uz ji tece z ceciku mliko, tak ja nevim....muze se to narodit kdykoliv....uvidime kolik jich bude. A po kom budou. Dneska bylo v noci pod nulou, namraza, vsechno ojinele, odpoledne se oteplilo a teklo ze strechy. Na potoku pod barakem je slupka ledu.
Kluci dneska obsolvovali Narodni muzeum a Orloj. Na zitra maji Kampu, karluv most.....a tak celou tu historickou cast. Jsou stale jenom dva, ale ma jim priletet treti. Ctvrtej prej zmeskal letadlo do Frankfurtu, nastval se.....a odletel primo do Tokya. Tak s nim se uz nepocita. Ten treti snad doleti....ale radost z toho zase moc nemam, ve dvou by to bylo jednodussi. Takze i kdyz tady Misha neni tak ziju porad tim kde je...asi to tam budu delat celej rok.......
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Janda » úte říj 03, 2006 6:54 pm

Ahojky, konečně jsem se dostala na internet- doma nám klekla grafická karta, tak nám vůbec nejde počítač. Zjistila jsem, jaký jsem závislák-dneska už jsem nevydržela a šla na počítač k rodičům. Teda to jsem si početla, než jsem to všechno zdolala :)
Alenko, Mishovi se bude Praha určitě líbit-já tam byla minulý týden s dětmi-bylo to fajn, ale mě bylo zle, tak jsem chodila jenom od jedné lavičky ke druhé.(ještě že mám manžela-běhal za dětmi :oops: ) Děti byly naštěstí uchvácené z dětských hřišt, tak jsem nemusela chodit moc daleko. Na památky jsou ještě malé, tak jim ke štěstí stačila jen ta hřiště, potom tramvaj, metro, jezdící schody a vlak na mostě, vedle kterého se přímo stojí. Šimon byl úplně vykulený a nemohli jsme ho vždycky dostat jinam-miluje vlaky a tramvaje-všechno co jezdí po kolejích...Kamilka zas zbožnuje prolézačky, lana a skluzavky-prostě ty hřiště...
Jani, jsem ráda, že už máš holky doma a že vše dobře dopadlo-myslela jsem na tebe...ještě nám napiš, jak jsi dopadla u primáře v Hradci..
Moni, určitě zavolej, těším se.... a já letím koupat sviště...
Janda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv kvě 04, 2006 3:24 pm

Příspěvekod Jana » stř říj 04, 2006 8:00 pm

Ahoj Jando v Hradci jsem dopadla relativně dobře, pokud pominu 16 mg Medrolu denně a na kontrolu jdu až 31. ledna. Alenko je prima, že máš informace o Mishově pobytu v Praze. Vůbec se nedivím, že se mu tam líbí, protože pokud ho zajímá historie má tam nepřeberné možnosti. Jinak Lucka byla na kontrole a musí 1. listopadu na operaci, což mě opět srazilo na kolena. Věřím, že vše bude dobré a mladí si konečně začnou užívat pohodu.
Jana
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát kvě 05, 2006 1:49 pm

Jani

Příspěvekod Alenka K. » čtv říj 05, 2006 1:53 pm

ahoj! A nesmutni! Lucinka bude v poradku a i kdyz nevim na jakou operaci pujde, mladi lidi se rychle hoji a bude v poradku! Misha je pohodovej jenom desne resime kama.....najednou prisla maminka vhod aby jim radila, kde je draho, kde je levno.....kkdyz byl doma, tak to bylo jenom..."Kdyz ty bys mi to chtela planovat!" Ted zjistil. ze bez toho planovani to moc nejde...
Ted mam problemy s vizem do Iranu. Mishu tam pusti, ale ty ostatni mozna ne.....neradi davaji viza Americanum, Anglicanum, Kanadanum a Australanum. Misha jak odjede z Ceska takma narizeno vytahnout cesky pas a kanadsky uz nebude pouzivat. Je k tomu mnoho duvodu....reknete ze jste z Kanady a ceny vseho jdou okamzite nahoru! Nakonec to vypada, ze se vsichni sejdou v Praze. Zatim jsou tam jenom dva. No uvidime, zatim je posilam do Brna (musi navstivit moji pritelkyni, ktera je velice nemocna a kdyz se mel narodit Olin, tak s nama zila pul roku tady na Bear Creeku a dodnes se sem touzi vratit. Bohuzel, zemrel ji manzel, pak si koupila auto a nekdo ji ho behem tydne ukradl...jeste nebylo ani pojistene na ni, takze nic nedostala od pojistovny a ona prestala jist. Nervy, nechut zit dal....takze umira:( Je to smutne ale deti nejsou schopny se o ni postarat, vzit si ji domu, nebo se na chvili nastehobat k ni...dcera nema deti a jsou sami s manzelem, nebyl by to problem. Tak chci aby Misha s ni aspon chvilku byl...rikaval ji Babu.
Jo a jinak se mi ozval Vancouver, jedu tam koncem mesice. Asi poletime....autem je to fakt dlouha cesta.
Jinak nevim jestli Bella porodi nebo praskne....uz je tri dny prenasi!
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Monyna » pát říj 06, 2006 8:27 am

Ahojky holky,
Jani, operace dobře dopadne,uvidiš.Je to plánovaná operace a dost běžná, teda jestli myslím cystu na stejném místě jako ty.Bude to O.k. :wink:

Alenko,pozdravuje tě Janda.Včera jsem s ní mluvila,pořád ještě nemá spravený počítač.Mluvily jsme také o tom očkování pro Mishu.Shodly jsem se na tom, že je to zbytečné.Kdyby to mělo mít nějaký účinek ,měl by být naočkován než vyjel.Aby očkování mělo smysl,měl by dostat všechny tři dávky,což on nestihne,aby si tělo stihlo vytvořit protilátky.Taky nevíš, jestli by na ní neměl třeba nějakou reakci a potom se léčit někde,by asi taky nebylo zrovna jednoduché.Nechci malovat čerty na zedˇ,ale myslet se na to musí.Být vámi, tak už to nechám.A až se bude příště někam chystat,měl by naočkován. Jinak se nedivím, že z Praha se jim nechce, má svoje velké kouzlo,ale i Brno je moc hezké.Byla jsem tam sice jen jednou,ale moc mě překvapilo.To, že Misha může používat český pas, je opravdu velká výhoda.Hlavně jestli se chysta dál na blízký východ.
Ještě jsem chtěla napsat, že se mi naskytla příležitost jít na částečný úvazek do revmatologické ambulance.Chodím tam jako pacientka,byla bych u zdroje.Jsem ve "výběrovém řízení" ještě s jednou sestřičkou.Po 16.10. budu chytřejší a podělím se s vámi o radost nebo zklamání.Zatím ahojky.
Monyna
 
Příspěvky: 78
Registrován: čtv kvě 04, 2006 9:40 am
Bydliště: Kraslice CZ

Příspěvekod Jana » sob říj 07, 2006 10:32 pm

Dnes jenom krátce je moc pozdě a už se vidím v posteli. Moc Vám děkuji za podporu kvůli Lucince. Věřím, že vše bude dobré. Mony a Jando vy jste obě ze zdravotnictví, vrtá mi hlavou pojem "pozitivní márkr" můžete mi to objasnit? Díky moc a přeji krásnou dobrou noc.
Jana
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát kvě 05, 2006 1:49 pm

Mony

Příspěvekod Alenka K. » ned říj 08, 2006 4:31 am

vidim, ze tobe prace opravdu chybi:) No ale castecny uvazek neni zase tak spatny jako delat naplno. Budes k tomu brat jeste nejakou materskou? Jaka je na to reakce doma? Jinak teda ti preju abys ten job dostala, kdyz o nej stojis!
S Mishou...ted jsem zjistila ze nema jeste zlutou zimnici, ale tu encefalitidu by mel mit rozhodne. Prave ze Japonsko je desne drahy kdyz se tam neco stane...(na tohle ockovani mne upozornoval kamos co tam zije (Cech) to bysme se pry cela rodina nedoplatila. Jeste mu zavolam v kterou dobu je to nebezpeci vetsi myslim ze se to ridi podle obdobi. Takze se zaridime podle nej, pokud to teda v Cesku existuje.

Jani, nejsem doktorka ani sestricka ale podle mne by to melo znamenat pozitivni znacka nebo znamka. Proste vsechno v poradku.
Jinak porad nemame stenatka Dneska je to 66 dni!!!!!!a ja uz silim. Myslim, ze vubec neporodi a praskne. Zacinam se bat jestli neni neco spatneho.
Jani, jak dlouho to ma trvat?
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Monyna » ned říj 08, 2006 6:10 pm

Ahoj,
Alenko, po práci jsem se přestala poptávat v květnu s tím, že rok budu ještě doma a pak se uvidí.Přinejhorším bych šla na pracák.Jenže v sobotu jsem dostala od bývalé kolegyně echo, že jedna sestřička chce poloviční úvazek a hledá někoho k sobě.V pondělí jsem jí volala a v sobotu jela za dr.Uvidím jak to dopadne.Mužský mě překvapil.Nejdřív se mu to moc nelíbilo, protože je tam prac.doba do 17 a doma budu v 18.Ale budu dělat 2 dny a pátek do 11.30. Snažila jsem se to vymyslet tak, abych o mateřskou nepřišla.To bylo Martinovo první,nepřijít o mateřskou.No a za půl roku, kdy mi končí si můžeme upravit prac. dobu na ranní a odpolední, atˇtam netrávíme celý den.Kdyby to vyšlo byla bych moc ráda.
Co se týče toho očkování, je to samozřejmě na vás.Janda se ptala v lékárně na encefalitidu,otázkou je jestli paní lékárnice nemyslela třeba klíštˇovou.Opravdu je nejlepší zeptat se přímo v lékárně.Tam řeknou, co a jak a za kolik.
Štěňátkům se nějak v bříšku líbí.Neboj bude všechno v pořádku... :wink:

Jani,positivní maker znamená positivní /kladný/ nález,ukazatel nějaké nemoci.Třeba biochemický ukazatel-změny např. v krvi Když to vezmu na sebe, tak positivní protilátky na lupus,jsou vlastně také positivní makry.
V jaké souvislosti to je, jestli se můžu zeptat.
Monyna
 
Příspěvky: 78
Registrován: čtv kvě 04, 2006 9:40 am
Bydliště: Kraslice CZ

Příspěvekod Monyna » ned říj 08, 2006 6:11 pm

......a v úterý jsem jela za dr.......
Monyna
 
Příspěvky: 78
Registrován: čtv kvě 04, 2006 9:40 am
Bydliště: Kraslice CZ

jeeeee

Příspěvekod Alenka K. » pon říj 09, 2006 2:24 pm

prvni dve stenata jsou venku! Cerny hrbet, stribrne boky, vyrazne husky markings Dala bych sem fotku ale nevim jak.......myslim, ze jsou to obe holcici miminka...... to jsem si ale fakr oddechla. Je pondeli 6 hodin rano.
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Monyna » pon říj 09, 2006 5:55 pm

Alenko, gratuluji :lol: .Vidíš všechno dopadlo dobře.Tak pěkně obě odpočívejte.
Monyna
 
Příspěvky: 78
Registrován: čtv kvě 04, 2006 9:40 am
Bydliště: Kraslice CZ

PředchozíDalší

Zpět na NA KUS ŘEČI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron
[CNW:Counter]