Kamarádky, které spojil LUPUS - povídání o jejich životě

POVÍDÁNÍ O BĚŽNÉM ŽIVOTĚ - kamarádky, které spojil LUPUS - případně i jiné :-)

Jando

Příspěvekod Alenka K. » úte čer 06, 2006 2:47 pm

ale nee, kdyz jedu za revmatologem, tak to mam jenom 550 kilaku. Jezdim za nim rada, aspon si nakoupim:)
Za srdcarema mam jet pristi mesic, chteli jsme jet autem jako loni cela rodina....ale nejak se mi vsichni vysypali z hnizda....tak asi poletim. Jo to je 3000 kilaku. Posledne jsme to brali jako rodinnou dovolenou. obavam se, ze to byla ta posledni.......jezisi holky uzivejte deti dokud jsou deti! Utece to tak rychle a jsou z nich dospelaci jak rika Jana. Tak ja uz mam jednoho dospelaka, ktereho musim nechat jit......i kdyz zoufale nechci, ale musim mu dat stejnou sanci jako dali nasi rodice nam. A to on se muze vratit domu....my jsme nemohli.....
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Janda » úte čer 06, 2006 9:28 pm

Alenko, já to tušila, že máš k jednomu doktorovi 3 tisíce kilometrů, jen jsem zapomněla k jakému. Ale stejně vidíš tu paměť!-ještě na tom nejsme tak zle vid?
Ale řeknu ti, že jsem s ní měla v práci ze začátku pěkný problémy. Pořád jsem něco zapomínala a pořád se na něco ptala. Naštěstí jsem to sváděla na to, že mi doma trochu zpohodlněla, že jsem ji tak nepotřebovala, jako v práci. Všichni to docela vzali a pamět se mi docela zlepšuje-mám z toho docela radost. (I když ještě pořád si všechno píšu)
Taky se mi moc líbí, jak píšeš, že k revmatologovi to máš jen 550 km a že si zrovna nakoupíš-ty si fakt nemůžeš dovolit, na něco v obchodě zapomenout :?
Uplně se stydím, že jsem psala, že já jedu k doktovi 60 km a je to pro mě dálka. :oops:
Janda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv kvě 04, 2006 3:24 pm

Příspěvekod Jana » stř čer 07, 2006 4:16 pm

Ahoj děvčata, tak si pročítám, jak hodnotíte kilometrové vzdálenosti za svými bílými pláštěmi. Já to mám do Hradce 38 km je to v podstatě kousek, ale někdy mám pocit, že jedu na konec světa. Včera jsem tam byla na vyšetření srdce a vše dopadlo OK, tak se mi moc ulevilo. Navštívila jsem Jarušku, to je kamarádka, která právě leží na interně. Zrovna ji nebylo do skoku, tak jsem ji alespoň trošku pobavila. Ani netušíte, jak ráda jsem tu krásnou novou budovu interny opuštěla. Zítra s Luckou jedeme do Brna. Podíváme se na svatební šaty a pokusíme se koupit boty a prádlo, aby byla nevěstinka kompletní. Docela se těším, že vypadnu z toho každodenního kolotoče, ale děsím se večera, protože vyždímaný citron bude proti mě čilý frajer :) , ale co by člověk neudělal pro své dítko. Alenko, nechci to sice zakřiknout, ale mladí dostali nabídku bytu ke koupi. Ještě uvidíme co z toho vzejde. Drže všechny pěsti aby se jim poštěstilo byteček koupit.
Jana
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát kvě 05, 2006 1:49 pm

Jani

Příspěvekod Alenka K. » stř čer 07, 2006 7:04 pm

ja to mam do mesta 20 kilometru a jezdim to obcas 2x denne:) Ale vzdalenosti jsou relativni, clovek si zvykne. Ja jdu na to srdce pristi mesic, ale nejak jsem si jista ze to bude OK, proc by nebylo..ze jo?
Lucinka bude mit velkou svatbu? S tim bytem by bylo skvely kdyby to vyslo...ale neni to drahy? Predpokladam ale ze oni oba uz na to maji nasetrno aspon castecne, vzdyt oba uz spoustu prazdnin pracuji. TaKze budu drzet palecky jenom aby to vyslo!!!!! Vzdyt by asi museli k vam ne? Nebo kde by bydleli? Myslim ze u Honzikovy maminky tezko.....to by Lucka asi zesilela. No tchyne je desna ale kluk hodnej a na tom zalezi.....
Ja jsem zatopila....porad je rano desna zima, to fakt nepamatuju......ted je tu prijemne. Dneska udelam bramborovej gulas, decka ho milujou.
Tak hodne stesti
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Jando

Příspěvekod Alenka K. » stř čer 07, 2006 7:17 pm

urcite se pamet cvicenim zlepsuje. Ja po te mozkove mrtvici jsem byla na tom hoodne spatne....ucili mne jak si obleknout podprsenku!!!!! Dodnes se nekdy tak zamotam v obleceni ze vsechny pobavim.Ale ja jsem delala s obema klukama korespondencni skolu. Olin ani neprisel o tridu, tam jsem to dohonila s nim vsechno celej rok! A verim ze kdyz clovek musi....tak proste zvladne vsechno!
Ale obchod mam jenom 20 kilaku, jenze na velke nakupy jezdime do Whitehorsu, je tam vsechno levnejsi. Tady nakupuju jenom ovoce, zeleninu, mleko a tak......jinak mam vsechno z Whitehorsu v jidelni kulne. To jsou strasny nakupy! Na pul roku! Tak vidis ze to neni tak zly:)
Taky si rikam, ze bych si mela psat veci,ale nejak se k tomu nikdy nedostanu......
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Janda » stř čer 07, 2006 8:24 pm

Alenko, co je to jídelní kůlna? Je to něco jako market? Já si ani nedokážu představit nákup na půl roku, kolikrát ani nevím kolik mám toho koupit na týden, abych pak už nemusela.
Když jsem nastoupila do práce, ze začátku jsem si psala skoro všechno-kde, co najdu, komu, co napsat a co, jaká zkratka znamená. Když už jsem si myslela, že tak nějak všechno ovládám, zradil mě počítačový program a omylem jsem poslala interní poštu někomu jinému. Pobavila jsem tím spoustu lidí, ale mě v tu chvíli do smíchu nebylo.Ted už se tím teda taky bavím :D ...
Janda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv kvě 04, 2006 3:24 pm

Jando

Příspěvekod Alenka K. » čtv čer 08, 2006 5:08 am

ne to je nasi domaci spizirna! Na toho pul roku to je asi 200 kilo mouky, 100 kilo cukru, bedny spenatu, konzervovaneho ovoce, fazoli,mnoho sklenic okurku cokoladove chipsy, orechy, cirily. oleje a ja nevim co vsechno jeste.
Nakup na pul roku je fakt narocnej na penize i na cloveka. A porad vidim veci co bych mohla potrebovat a kulna je uz uplne narvana.
Hele vis jak se kamoska seznamila se svym nynejsim partnerem? Omylem misto dceri poslala mejl jemu. Docela se mu to libilo, i kdyz se trochu divil ze ho tituluje milacku, kdyz je to uplne cizi zenska.....ale ted jsou spolu uz aspon 5 let! Tak vidis ze nejsi jedina! Taky se tomu dneska smeje! Ale v te chvili je asi cloveku hodne trapne!:)
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Janda » pát čer 09, 2006 2:05 pm

Díky Alenko za vysvětlení...Ty nákupy jsou asi fakt šílený-jenom nanosit 200 kilo mouky atd-to si snad neumím ani představit. Vy musíte mít svaly.
Dneska už jsem interní poštu poslala správně-pořekadlo-chybama se člověk učí je svatá pravda...Ale je fakt, že dneska se nikdo nezasmál a minule jsem pobavila celý špitál.
Alenko, jak je u vás? Kolik máte stupnu? U nás se počasí konečně umoudřilo a dneska už je krásných, červnových 22 stupnu.
Janda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv kvě 04, 2006 3:24 pm

Jando

Příspěvekod Alenka K. » sob čer 10, 2006 1:31 pm

neni to tak hrozne, vis usetris fakt dost, protoze tady je vsechno s "horskou prirazkou" A spoustu veci tady ani nesezenes. No podivej...dvoukilovej syr koupime ve Whitehorsu za 20 dolaru, tady za 29. Celou sunku za 9 dolaru zatimco tady je 14-15. No a kdyz to mas jedno po druhem takhle, tak ono se to nashromazdi.
Jinak rano porad chladneji odpoledne nad dvacet.
Sice se nikdo nepobavil, ale ty ses urcite citila lip:)
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Monyna » ned čer 11, 2006 4:35 pm

Ahoj holky, tak jsem se úspěšně prokousala příspěvky.Člověk na chvilku vypadne a už není v obraze :)
Alenko,na těch nákupech je jasně vidět, že žiješ jinak než my.I když se snažím udělat měsíční nákup,že potom budu kupovat jen pečivo, tak mi to nevyjde.Ale je to asi tím,že vím,že když něco dojde, vyběhnu před barák :wink:
Jinak Jani, chápu,že nevěsta musí být dokonalá.Také jsem sháněla pěkné prádlo.Každému bylo fuk,co pod šatama mám,krom ženicha :-),ale já musela pro svůj dobrý pocit shánět něco hezkého.
Jak psala Janda,u nás už je snad končně léto.Zatím je všechno bez problémů a doufám,že to tak zůstane.Jen mě zase trápí arytmie.Díky Medrolu mi kolísá hladina draslíku a má to takové odezvy.Už jsem to několikrát říkala dr,ale pokaždé mě odbyli,že mám změnit jídelníček-víc ovoce,zeleniny.Až půjdu na kontrolu,tak už se tím nenechám odbýt.Je to tak nepříjemné, že občas mám pocit,že srdíčko už nenaskočí :( Jando,jak se jmenuje ten lék ,co bereš? To víš ta paměť :? Pa
Monyna
 
Příspěvky: 78
Registrován: čtv kvě 04, 2006 9:40 am
Bydliště: Kraslice CZ

Příspěvekod Janda » ned čer 11, 2006 8:39 pm

Ahoj Moni, ten lék se jmenuje Kalnormin- napsali mi ho hned, jak mi poprvé dali Medrol a od té doby ho beru. Ještě mi dali Helicid a po roce ještě Maxi-Calz. Kalnormin je na to odbourávání draslíku, Maxi-Calz je na uvolnování vápníku a Helicid je na ochránění žaludeční sliznice. Takže kdybych nebrala Medrol, nebrala bych nic-všechny tyhle léky jsou jenom kvůli nežádoucím účinkům Medrolu...Divila jsem se, že ti ho hned nedali, ale to asi vždycky na doktorovi. Rozhodně se teď už nedej odbýt... a pak mi hned dej vědět, jestli ti to pomohlo...
Alenko, rozdíly v cenách máte fakt dost výrazný...taky se to u nás někde objevuje( ale je pravda, že v menším měřítku)- v Praze, Špindlerově Mlýně nebo třeba v Jičíně jsou úplně jiné ceny, za úplně ty samé věci...ale co naděláš, když něco nutně potřebuješ stejně si to koupíš a když nepospícháš vybereš si to jinde a levněji...to je všude stejný viď?
Máš pravdu,měla jsem klidnější víkend, protože nemám strach, kdo mi ještě odpoví na poštu, která mu přišla a nepatřila mu...ale představ si, že ještě ve čtvrtek jsme se tomu s vrchní sestrou smály :P - zítra nesu do práce fotky se sestřiny svatby, tak bude taky o zábavu postaráno.
Janda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv kvě 04, 2006 3:24 pm

Monyno

Příspěvekod Alenka K. » úte čer 13, 2006 8:32 am

kdyz jsem to cetla, tak jsem si s usmevem rikala, ze ono to spodni pradlo bylo patrne lhostejne i zenichovi:)

Jinak normalne jezdime do mesta pro bezny nakup takove ty drobnosti, zeleninu ovoce, vajicka.....to neni problem. Problem je, kdyz uhodi treba tech 45 pod nulou a my se nedostaneme treba 14 dni do mesta. No a pak prevracim zoufale na dlani par vajicek a doufam v otepleni. Teda v posledni dobe jsem si uz zvykla na zimu nakoupit haldu vajicek. Jenze nekdy, i kdyz jsou uvnitr tak zmrznou.
Srdicko..to mne vyplasilo vcera. Najednou mne strasne palila zaha a nic nepomahalo. Musela jsem na Mishu zavolat aby mi prinesl nitroglyceryn, ze je mi zle.....Bylo to uplne stejne jako kdyz jsem mela ten infarkt, jen to jeste tolik nebolelo. No a po druhem splichnuti nitraku mne to preslo. Nastesti. Ten stejnej den jsem jeste jeste mela problem s mozkem...najednou se mi pred jednim okem udelala takova skvrna, kterou si pamatuju z doby mozkove mrtvice. Nastest i to zmizelo po asi peti minutach.
Ale k necemu zajimavejsimu. Vcera se u nas povaloval obrovsky medved hned pod oknem. Kennedy s nim stihl udelat asi petiminutovy film.
No a dneska si privedl jeste druheho medveda.
Iakze zitra bere Kennedy povoleni na odstrel medveda.
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

holky

Příspěvekod Alenka K. » čtv čer 15, 2006 4:31 pm

vedra dorazila i k nam. Mame kolem 30 stupnu a uznejte, ze to je moc!
Jinak vcera Olin prinesl domu maleho robina, ktery vyletel z hnizd, ale precenil svoje sily a dopadl pred nas srub. Robini jsou zpevni ptacci s oranzovym briskem. Tak mme robinka doma, neumi zrat a neumi jeste pit. takze Olin ma o praci postarano. Navic nemame ani zradlo pro ptacky, takze Olin lovi mouchy. Jinak robin si mysli, ze Olin je maminka a neni rad sam.
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Jana » pát čer 16, 2006 7:41 pm

Ahoj děvčata, tak jsem si pročetla všechny příspěvkyl. Jsem absentér, ale v poslední době jsem v jednom kole a mám pocit, že stejně nic nestíhám. Připadám si stále pomalejší a to mě dřív rozčilovali pomalí lidé. Dnes mám pro ně každopádně pochopení. Vedra jsou přímo úmorná, opravdu se už těším na trošku deště, aby spláchl prach a hlavně pyly ze stromů. Dostavilo se moje horší období s alergiemi. Minulý čtvrtek jsme s Luckou byli v Brně a já se z toho vzpamatovávala ještě 3 dny, ale důležité je, že jsme sehnali spodní prádélko hodné nevěsty a bílé boty, což byl opravdu úkol nelehký. Lucka si odzkoušela svou budoucí bílou róbu a unavené, ale maximálně spokojené jsme se navrátili domů. Jando, pergola už stojí, vyzdobila jsem ji truhlíky a závěsy s muškáty a lobelkami. Je to paráda. Okolo jsem nasadila ozdobné stromky a popínavé keře, takže za 5 let by měla mít ideální podobu. Příští pátek budeme toto dílo kolaudovat v rámci rodiny. Připravím živáňskou a upeču něco sladkého, jenom aby zrovna nepršelo. Nevím, jak je u Vás, ale tady to vypadá, že brzy přijedou s vodou, je zataženo a příšerně dusno. Alenko doufám, že ta vedra zvládáš s přehledem. Nežeň se do žádné práce a raději odpočívej ve stínu. Mějte se všechny pohodově.
Jana
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát kvě 05, 2006 1:49 pm

Příspěvekod Bara » sob čer 17, 2006 4:11 pm

Jano,
a ma nastavajice nevesta take krajkovy podvazek s modrou ozdobnou maslickou? Kdyz jsem se ja vdavala, tak to v Cechach neletelo, nebo neznalo, ja nevim, proste me to ani nenapadlo, ale tady v NL to ma kazda nevestinka. Jestli je to nejaka tradice, nevim, ale kdyz poodhrne kolinko.......kazdopadne je to takove hezke, vesele. No, nic to me jen tak napadlo.
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

PředchozíDalší

Zpět na NA KUS ŘEČI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
[CNW:Counter]