Kamarádky, které spojil LUPUS - povídání o jejich životě

POVÍDÁNÍ O BĚŽNÉM ŽIVOTĚ - kamarádky, které spojil LUPUS - případně i jiné :-)

Příspěvekod Monyna » úte kvě 30, 2006 7:23 am

Alenko budu, to ti můžu odpřísáhnout :-))).Nevím jaké počasí je u vás, ale tady prší a prší.Má být převážně deštívo až do půle června.Vím,že sluníčko je náš nepřítel,ale po pravdě bych ho na obloze vidla raději než to šedo, co tu je.Ale snad se předpovědi nenaplní a bude líp už dřív.Řeky se začínají vylévat.Naštěstí u nás ne.Je tu dobře udělaná regulace,ale jinde si začínají "užívat".Ve školce mají ve čt na Den dětí, den hmyzu a opékaní buřtíků, Míša jde za berušku, je to totiž moje beruška:-))),tak jen doufám,že jim to počasí nezkazí.Mně bylo včera nějak divně,klesal tlak, trpím na to,tak jsem byla nějaká nesvá. Snad vám ostatním je fajn.Mějte se.
Monyna
 
Příspěvky: 78
Registrován: čtv kvě 04, 2006 9:40 am
Bydliště: Kraslice CZ

Mony

Příspěvekod Alenka K. » úte kvě 30, 2006 8:16 am

u nas je rano chladno, odpoledne horko, krasny slunicko. Misha dneska delal posledni zkousky, teda predposledni...jeste maturita za 14 dni. V sobotu maturitni ples....jdu se nechat nacancat ke kadernici. At trochu vypadam, ze jo? Tak ty mas doma taky Misu, ale Misu holcicku! Misu berusku:)Budu jim prat hezky pocasi!
Ja mam tlak porad desne nizkej, nejakejch 60 na devadesat, ale to mi snizuji nejakejma praskama. Nedavno uz se mi motala hlava a bylo mi zle od zakudku, tak mi dokror odebral nejaky prasky s tim, ze srdcari jsou uplne pitomi, ze jim staci kdyz boucha srdce, ale ze clovek na to doplaci nejak jinak je nezajima.Prasky na srdce si nedokazu sama monitorovat. prece jenom to srdce....s tim si nechci moc hrat. Ale jinak se citim...desne skvele! Je to uzasnej pocit, kdyz jdu po ulici a jdu sama a nikdo mne nemusi vodit....a ja citim, ze jdu lehce....no asi mi rozumite holky. Mimochodem kam se nam ztratila Jana? Ze by na kytickach? Tam jsem videla myslim bileho pejska! o uzivani s vodou mi ani nemluv...porad jeste uklizime! Takze s kazdym teda desne soucitim!
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Janda » úte kvě 30, 2006 12:47 pm

Jé, píšete o dětech-to je fajn téma. Taky se přidám. Čeká nás totiž dětský víkend- v sobotu ráno jdme na pohádkový les-to jsou v lese stanoviště s pohádkovými postavičkami a děti u nich musí spolnit nějaký úkol. Odpoledne se půjdeme podívat na modelové železnice-náš Šimon je blázen do vláčků. V neděli ráno jdeme na závody-Kamilka i Šimon poběží zase přespolák a odpoledne jdeme na pouť. To budu v pondělí v práci vypadat. :? Místo víkendového odpočinku docela honička. Ale těším se, protože děti tohle děsně baví, tak je fajn dívat se na ně, jak to prožívají :D . Jen škoda, že má být tak ošklivé počasí. Ale snad nebude pořád pršet jako teď.
Janda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv kvě 04, 2006 3:24 pm

Jando

Příspěvekod Alenka K. » úte kvě 30, 2006 9:59 pm

tak to si urcite uzijete vsichni, a ta radost decek za to stoji. Je to krasny kdyz je to jeste maly. Nejak se mi po tom styska. Onejdy jsem byla v knihovne a tak nostalgicky jsem se divala na knizky co jsem kdysi cetla....o slonu Bararovi, opicaku Georgovi..a rikala jsem si hele to jsme necetli...a pak jsem si uvedomila ze dneska uz je tim nenadchnu....Vypada to jako uplne skvelej den pro deti, s pouti jako tresinkou na dortu. Tam budou treba i nejake kolotoce....no maminka si to uzije taky! I kdyz druhej den to nebude lehky. Tak hlavne ted to pocasi!
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Janda » stř kvě 31, 2006 10:41 am

Alenko, představ si, že je dneska 7 stupňů. to je šílený na to, že je červen. Mohlo by být o dvacet víc. Já vím, že ty jsi asi zvyklá na ještě větší šílenosti v počasí, ale určitě si ještě české klima pamatuješ viď? V červnu má být už léto a ne tohle :cry: .
Jak je u vás? Psala jsi, že je ráno chladno a odpoledne vedro-kolik stupňů to je rozdíl? Nejsou to moc velké změny pro organismus? Ale to je jde asi o zvyk viď? Jejde, teď koukám, že jsem dneska samá otázka-doufám, že ti to nevadí. Ale to vís, kanada je pro nás tak vzdálená, že když nám o ní něco napíšeš, trošku nás tam příblížíš :wink: .
Janda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv kvě 04, 2006 3:24 pm

Příspěvekod Janda » stř kvě 31, 2006 10:46 am

Jo a s těma knížkama jsi mě moc pobavila-mám taky jednu podobnou příhodu. Tuhle se mi v obchodě děsně líbily šatičky. Byly tak na tříletou holčičku, už už jsem je chtěla koupit a pak mi došlo, že Kamče je sedm, takže jsem ,,zaspala" čtyři roky. Ale od srdce se sama sobě směju pokaždé, když si na to vzpomenu...
Janda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv kvě 04, 2006 3:24 pm

Příspěvekod Janda » stř kvě 31, 2006 3:28 pm

-měla jsem spíš napsat skoro červen, když je dneska posledního května, že? - chybička se vloudila... :D
Janda
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv kvě 04, 2006 3:24 pm

Příspěvekod Jana » stř kvě 31, 2006 7:38 pm

Ahoj děvčata, tak jsem nějak vypadla z konverzace, ale vina je na technice. Bohužel nám přestal fungovat internet, až po několikanásobné telefonické intervenci provozovateli a pohrůžkami o neplacení se jako zázrakem rozeběhl. Přečetla jsem si všechny příspěvky a nejvíce se mi líbí ty o malých dětech. No prostě jsme všechny maminy, ale já už bohužel patřím k těm, které děti přerostly a věkově už dávno nepatří mezi dětičky. Spíš bych se měla zařadit do sekce babiček čekatelek, ale zatím ani v této oblasti se nic nerýsuje. Počasí je opravdu hrozné, déšť je ubíjející, nedá se chodit ani na procházky. V pondělí jsem stihla trochu zvelebit zahradu o stromový a keříčkový koutek. Nazvala jsem ho soukromým arboretem. Vysadila jsem tam jehličnany a hlavně červený javor po kterém jsem toužila a ještě drobné keříčky. Manžel mezi tu zeleň usadil docela zajímavé kameny a vypadá to moc hezky. Zase jedna malá radůstka. To je zajímavé, jak se člověk dokáže radovat z maličkostí. Děvčata chtěla jsem se zeptat jestli některá doma nepěstujete Aloe Vera. Dostala jsem tuhle květinu od manžela a pamatuji si, že maminka kdysi dělala právě z této rostliny elixír. Bohužel recept zmizel v nenávratnu. Vím jenom, že se dávaly listy Aloe do červeného vína, medu. Nemáte náhodou některá tento recept? Ještě zpátky k dětem. Právě si přišel můj dvacetiletý syn lehnout se slovy "hurá zítra je mezinárodní den dětí, třeba něco dostanu", tak vidíte věk nehraje žádnou roli, pokud se rýsuje nějaká dobrota na obzoru. Mějte se fajn a nedovolte počasí aby nám kazilo náladu.
Jana
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát kvě 05, 2006 1:49 pm

Jani

Příspěvekod Alenka K. » čtv čer 01, 2006 12:52 am

uz jsem si rikala co se s tebou deje:) no jeste ze uz je to v poradku! S tim elixirem ti asi neporadim. Ale Aloe vera ma byt dobra na cokoliv. Nam ji mexicky saman dal pro kamarada na rakovinu. Ale co jsem nasla je ze : aloe gel je pouziva na hojeni ran a spalenin, ale take muze byt pouzit jako a jako napoj. Produkty z aloe maji vnitrni ucinky na kasel, rany, cukrovku, rakovinu, bolesti hlavy a revmatismus, poruchy imunniho systemu!!!!!!!!! a mnoha jinych kondici. Tak ted jeste najit ten elixir!!!!!
Jinak je mi jasne syn si rika, ze pro maminku bud dite navzdycky tak co toho nevyuzit? Ale ze se mu ti povedlo!
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Jana » čtv čer 01, 2006 7:14 pm

Alenko díky za odpověď. Včera jsem listovala na netu, ale žádný domácí elixír z Aloe jsem zatím neobjevila, jakmile se k něčemu dostanu hned se podělím o informaci. Dnes jsem měla dost divný den. Byla jsem na pohřbu. Zemřel manžel mojí kamarádky. Minulý čtvrtek ráno odešel do práce a už se nevrátil, postihla ho mozková mrtvice a nebylo mu pomoci. Ani jsem si neuvědomila, jak těžce ponesu to poslední rozloučení. Ještě teď je mi z toho divně. Doma se mě snaží rozveselit a hlavně mi jednohlasně zakázali účasnit se pohřbů s úsměvem dodali, že vyjímku bude tvořit můj vlastní :cry:, dost černý humor. Zítra už zase bude dobře. Posílám slunečný pozdrav.
Jana
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát kvě 05, 2006 1:49 pm

Příspěvekod Alenka K. » pát čer 02, 2006 3:00 pm

Jani ja jsem taky listovala a nenasla.....ony pohrby jsou opravdu depresivni. Nejhur kdyz je to nekdo koho clovek dobre zna. Mam to bohuzel za sebou s velice blizkyma lidma....vsema. Cela moje rodina, nejlepsi pratele z Vancouveru....nikomu jsem nebyla na pohrbu. Ne vlastni vinou....ale dalkou. Ale kdyz je to situace jako tahle...odejde zdravy do prace a uz se nevrati, to cloveku fakt pripomene ze proste to muze prijit uplne neocekavane. Uprostred rozdelane prace.......je mi lito jeho zeny, to je strasnej sok. U nas se to stalo s maminkou a to byl konec nasi rodiny, vsichni se zhroutili. Babicka dostala mozkovou mrtvici, po ktere zustala slepa, z otce se stal nepijemnej samotar, kterej tvrdil ze to zavinili doktori a nikdy jim to neodpustil....no a ja jsem dostala lupusovej flareup, ze ktereho jsem se pak uz nikdy nevyhrabala...teda doufam, ze ted.....
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Jana » pát čer 02, 2006 7:16 pm

Alenko život je někdy pořádně nespravedlivý, ale bohužel je to fakt a musíme s tím žít. Jany, to je právě kamarádka, které zemřel manžel je mi skutečně líto, protože je to moc hodná ženská. Má dva syny, Pavel si už vydělává a Martinek ještě studuje. Slíbila jsem, že za ní příští týden zajdu na kus řeči aby se necítila tak sama. Trošku se té návštěvy obávám, ale seberu poslední zbytek sil a půjdu, protože sliby se musí plnit. Před chvilkou jsem se s pesánkama vrátila ze zahrady. S maminkou jsme ji zvelebovaly celé odpoledne. Nasadila jsem opět nové keříčky a květiny. Zatím s další úpravdou musím počkat až kluci namontují pergolu, protože by mi všechnu krásu pošlapali. Prostě chlapi, nevidí tu zelenou krásu jako ženské. Až bude vše hotové, tak pošlu fotky. Zítra mají moji mladí slavnostní kácení májky, kterou Honzík postavil pro Lucinku, takže budu celý den péct dobroty. Alenko čeká na mě voňavá koupel, takže končím a jdu se ponořit do bublinek. :D Hezký den.
Jana
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát kvě 05, 2006 1:49 pm

Příspěvekod Alenka K. » sob čer 03, 2006 2:17 am

Jani, takova rychla smrt je v postate lehka pro toho, kdo umre. ale tim horsi pro ty co zustavaji. I kdyz navsteva bude bolava, je hezke kdyz za ni pujdes. Je to opravdu desna rana pro celou rodinu!
U nas bylo dneska dive pocasi. Chvili to vypadalo jako dest, pak se ochladilo, pak zase oteplilo.......Olin se prave diva na Princeznu se zlatou hvezdou na cele, vratil se z prace a je unavenej. Ja jsem unavena taky, ale co nadelam......vidis taky pujdu s pejsankem na prochazku....je tam zase kousek slunicka:)
Zahradka se jeste nekona, porad se uklizi po potope.......:(
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Jani

Příspěvekod Alenka K. » sob čer 03, 2006 1:18 pm

tak dneska je maturita! Teda po maturite, ktera bude za 14 dni:)Napred slavnotni ceremonial v budove divadla. a vecer ples. No jo byla jsem u holice,to asi kazda zenska hned prvne leti do kadernictvi a tak uz v obchode jsem sklizela obdivne poznamky:) No uz byl cas! jeje to to uteklo! Budu referovat jak to probehlo!
Uživatelský avatar
Alenka K.
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon kvě 01, 2006 10:49 pm

Příspěvekod Bara » sob čer 03, 2006 7:39 pm

Jit k holici to ani neznam. Vetsina zen to povazuje za urcity druh luxusu, ja za ztratu casu. Ale to je tim, ze mam dlouhe vlasy a umim si je upravit. Porad premyslim o tom, ze je uz mozna cas je ostrihat, nejsem zadna mladice, ale to pomysleni chodit kazdych 6-8 tydnu na strihani a upravu ucesu me odrazuje. Ale kratke vlasy pry omlazuji, co ty na to? Zase na druhou stranu, pohodli to je. Ja jsem jste nikdy nemela kratke vlasy a v tom to je, mam strach, ani ne z toho jak budu vypadat, ale ten samotny akt - vzit nuzky a strihnout, uz ted mam z toho husi kuzi. Ale uz nekolik let se k tomu odhodlavam, vis, ja jsem srab......
Uživatelský avatar
Bara
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned kvě 28, 2006 9:02 pm

PředchozíDalší

Zpět na NA KUS ŘEČI

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron
[CNW:Counter]