MANGO

Pěstování, rady, vzájemná výměna atd.

MANGO

Příspěvekod kiwi » sob kvě 27, 2006 11:28 am

Zasadím si mango, vyroste mi, je hezký - a když je asi tak půl metru velký, tak najednou začnou listy po stranách hnědnout, vadnout - a za chvíli je po všem. Přitom ostatní kytky jsou fajn, zalévám to stále stejně, jako ty ostatní. Ten obrázek je z doby, kdy to teprve začínalo.
Nevíte někdo, co by s tím mohlo být?

Obrázek
zdraví kiwi
Uživatelský avatar
kiwi
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon kvě 08, 2006 9:07 am
Bydliště: Praha

Mangovníčky

Příspěvekod anina » ned kvě 28, 2006 3:12 pm

Připojuji se k příspěvku. I mně se v pohodě podařilo vypěstovat hned několik mangovníčků, největší dosáhl výšky asi 60 cm. Najednou se u všech začaly tvořit na listech skvrny, nepřišla jsem na to, čím je to způsobeno.Určitě ne sluncem, to snášely velmi dobře, i to polední.Vodu jsem nosila ze studánky, přihnojovala jsem OBM a hnojivem na citrusy.Stejným způsobem živoří i papája a karambola. Asi by to chtělo dobrý skleník, byt těmto rostlinám zřejmě nevyhovuje.
:cry: :cry: :cry: Nevíte někdo nějakou radu?
anina
Uživatelský avatar
anina
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 24, 2006 1:00 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod lenucha » úte kvě 30, 2006 10:08 am

A ja mam podobne zkusenosti z bananovnikem :? Takze se taky pridavam - vi nekdo, proc se tem nasim rostlinkam nedari?
Umění žít spočívá v tom, správně se rozhodnout, na co se vys*at :)
Uživatelský avatar
lenucha
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř kvě 24, 2006 5:05 pm

BANÁNOVNÍK - jeho anabáze u mě doma

Příspěvekod daniela » úte kvě 30, 2006 10:32 am

Jo, tak já mám taky ošklivou zkušenost s banánovníkem:
jednou jsem šla vyhodit smetí a v kontejneru nahoře byl vyhozenej nádhernej banánovník.. Přímo na mě dělal neskutečně smutný voči.. Tak jsem ho vzala domů, umyla ho pod sprchou, odstranila olámané listy, zasadila do hezkého květináče (byla to jen hrouda hlíny a z ní trčela kytka) a dala na balkon do polostínu.
Milej banánovník zavrkal blahem a krásně prosperoval, věnoval mi snad každej tejden list, rozdával odnože...
A já začala bejt pyšnej pěstitel, zpychla jsem, začala se vytahovat, asi po třech měsících jsem o kytku, která vypadala, že se s ní může dělat lautr všechno - přišla...
Už rostl na přímém letním slunci, chrochtal si blahem, chlemtal vodu - a pak najednou se začalo na listech objevovat tu i onde flekato... a já spadla do smutku, sebevědomí zahradnice totálně v kýblu.
Asi po dalším měsíci skončil v tom samém kontejneru...
d@niela
Uživatelský avatar
daniela
Site Admin
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř dub 26, 2006 12:10 pm

Příspěvekod Míša » stř kvě 31, 2006 9:17 am

No, mně doma přežívá banánovník třetím rokem a je to přesně taková ubohost. Vůbec neprospívá, neroste, na listech se objevují různé rezavé a tmavě hnědé skvrny. Celkový vzhled naprosté chudinky. Tenhle banánovník jsem získala z odnože banánovníku, který máme v práci. Tento banánovník je vysoký až ke stropu, má nádherné velké a svěže zelené listy. Péče: žádná. Zálivka: jednou za uherský rok, když si náhodou nějaký kolemjdoucí vzpomene. Umístění: na chodbě s minimem přísunu světla (malé okno orientované na sever). Přesazování: dosud nikdy, tudíž minimální výživa (květináč je vzhledem k velikosti rostliny velmi malý) - taky nikdy nebyl přihnojován. Takže možná tudy vede cestička... :P
Míša
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte kvě 23, 2006 10:40 am

Příspěvekod lenucha » čtv čer 08, 2006 1:15 pm

Tak jsem zkusila zasit litchi
http://www.volny.cz/subtropicke.rostliny/litchi.htm
ale porad mi nechce vylezt. Asi nad tim zkusim zpivat vstavej seminko, holala, bude z tebe fiala. Pry, ze vyleze za ctyri tydny a ja se obavam, ze uz je to dele. Ze by mi to shnilo :cry: [/url]
Umění žít spočívá v tom, správně se rozhodnout, na co se vys*at :)
Uživatelský avatar
lenucha
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř kvě 24, 2006 5:05 pm


Zpět na KYTIČKY - VŠECHNO, CO O NICH POTŘEBUJETE VĚDĚT

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron
[CNW:Counter]