Chudinka pažitka

Pěstování, rady, vzájemná výměna atd.

Chudinka pažitka

Příspěvekod Jaro » úte lis 21, 2006 9:49 am

Ahoj :) . Neřeším banánovníky ani jiné komplikované rostlinky.Já už třetí rok neúspěšně bojuju spažitkou :) .Koupím si krásnou prospívající zelenou a do konce roku ji mám"pohublou" usychající,živořící. Nevite někdo co s tím ? Jinak pokojovkám se mi docela daří :lol: .
J A R O
Jaro
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 20, 2006 3:23 pm
Bydliště: Zlínsko

Příspěvekod Míša » úte lis 21, 2006 11:02 am

S tím asi nic nenaděláš - pažitka pěstovaná v malém květináčku má nedostatek živin a navíc je to druh zeleniny neurčený pro pěstování v bytě. Tudíž nemá v obýváku potřebné podmínky pro vegetaci. Myslím, že lépe by se ti dařilo pěstovat ten banánovník :)
Míša
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte kvě 23, 2006 10:40 am

No jo

Příspěvekod Jaro » úte lis 21, 2006 11:21 am

A jedla jsi někdy banánovník nakrájený do polévky :( ? Jeden se snaží trochu kulturněji stravovat... Tak nevadí,asi budu raději čistit vzduch a těšit oko a ducha banánovníkem :)
J A R O
Jaro
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 20, 2006 3:23 pm
Bydliště: Zlínsko

Rada od zahradníka amatéra a příležitostného kuchaře.

Příspěvekod master » stř lis 22, 2006 7:35 am

Jaro, Míšo, Vám se nedaří pěstovat pažitku? Tak zkuste šnitlink. :-)

Měl jsem však stejný problém a proto jsem udělal následující:
Přesadil jsem tři koupené svazky do velkého květináče (asi 40 cm průměru), dal do něj pěknou zahradní směs, ne to bláto, ve kterém se prodává) a zapustil jsem ho do země na okraji zahrady. Už ho tam mám asi 3 roky a pořád roste. Musí se ale stříhat aby zesílil. A vždy, když vařím, jdu si ven uříznout svazeček. Na bramborovou kašičku je to eňo ňůňo.
master
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv kvě 04, 2006 6:42 am

No ale masterku,

Příspěvekod Ája » stř lis 22, 2006 8:58 am

co krájíš do polivky, když se šnytlik zachumelí??? :shock: :lol:
Uživatelský avatar
Ája
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 09, 2006 1:23 pm

:-)

Příspěvekod master » stř lis 22, 2006 9:17 am

Vařím polívku až zjara, až se zase odchumelí. :-)
master
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv kvě 04, 2006 6:42 am

Příspěvekod Míša » stř lis 22, 2006 9:18 am

Mastere, mně nedělá problémy pěstovat šnytlík, na zahradě ho mám celý záhon. Problém je to právě v tom domácím prostředí v nějakém malém květináčku. O tom Jaro asi tady mluví. V marketech nebo obchodech se zeleninou se totiž prodávají sazenice pažitky určené k rychlé spotřebě. Dvakrát seřízneš a je po šnytlíku. Dál už neroste. Pokud by se ale tahle vyžilá sazenice zasadila ven do normální půdy, zase se časem zazelená. Pokud by Jaro mělo například balkón, mohlo by pažitku pěstovat v nějakém větším truhlíku. Ale přes zimu by stejně nerostla. Já si přes zimu takhle pěstuju v truhlíku naťovou petrželku, ale taky i třeba špenát - jenže truhlíky mám v zimní zahradě. Ne každý má však zimní zahradu anebo chce mít doma nějaké větší truhlíky s hlínou. Jinak - první jarní pažitka nasypaná na čerstvý chleba s máslem je snad to nejlepší, co znám.
Míša
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte kvě 23, 2006 10:40 am

Šnytlík - šnitlink - pažitka...

Příspěvekod master » stř lis 22, 2006 9:30 am

Míšo, Vy těm zeleným hadičkám říkáte šnytlík? U nás se tomu odjakživa říkalo šnitlink. :-) To bude asi něco převzatého od Němců - Schnittlauch. :-)
Nebo další, takové krajové přitakání: U nás se říká JU místo JO a mnoho jiných blbin.

Jinak díky za obšírný a logický výklad. :-)
master
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv kvě 04, 2006 6:42 am

Příspěvekod Míša » stř lis 22, 2006 11:02 am

Ne, u nás se šnytlíku říká pažitka :lol:
Míša
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte kvě 23, 2006 10:40 am


Zpět na KYTIČKY - VŠECHNO, CO O NICH POTŘEBUJETE VĚDĚT

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron
[CNW:Counter]