[CNW:Counter]
  www.kudl@nk@.cz   

O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé…
 
téma
manuál
poradna
tady a tam
úkol pro vás
MUDr. Kudlička
fauna a flora
nejen duše
zážitky
krásno
:-)))
 
FÓRA KUDLANKY
 
 
 
dopisy do poradny
dopisy do redakce
 
 
 

Kudl@nk@
domovská stránka

Kudl@nk@
do oblíbených

 
 
 
DOMŮ
 
ARCHIV
 
bloguje.cz
 
 
 
 
Nová kniha: Jsem fakt impotent?!
 
KUDLANKA.CZ, ISSN 1214-7826
Copyright (c) 2003-2004
Šéfredaktorka:
Mgr. Daniela Umlauf Goldwein
 
BŘEZEN ZA KAMNA…
Rubrika: [:-)))]

Mám ráda, když nový měsíc začíná v pondělí. To je ten správný čas pro předsevzetí. I když se dá začínat kdykoliv, tak tohle je začátek na „entou“: nový týden, nový měsíc a nové odhodlání. Odhodlání, že tentokrát už vážně nebudu večer jíst. Večerními zprávami prosvištím na rotopedu a spálené kalorie pak získám v oslazeném kafi. Efekt tedy nic moc, ale já budu mít dobrý pocit, že jsem přeci jen udělala něco pro zdraví.

První březnové jméno pochází ze středohornoněmeckých tvarů "fridu + rich". Takže lze snad říci, že Fridrich je "mírumilovný či mocný vladař". Jenže jsme v Čechách a tak Fridrichové měli svojí počeštělou podobu – Bedřich (1.3.), jedno z nejznámějších jmen, řekla bych. Vzpomeňme např. - kdo by neznal jeho nejznámějšího nositele – Bedřicha Smetanu a jeho hudební díla.
“Hagné” je zase “neposkvrněná” nebo “čistá”. Z tohoto řeckého tvaru vznikla latinská “Agnes” a od ní jsme už jen krůček od české Anežky (2.3.). Den patří klarisce Anežce České, která odešla na věčnost 2. března roku 1282. I tu by měl u nás znát každý. Dcera krále Přemysla I. Otakara neměla život jednoduchý a po vstupu do kláštera se pro mnoho trpících stala “strážným andělem”.
Jméno Kamil (3.3.) si získává na stále větší oblibě. Pochází od římského příjmení “Camillus”. Slovo “camillus nebo camilla” představovalo v latině "hocha nebo dívku vznešeného původu, kteří byli vhodní pro posvátnou chrámovou službu". Za všechny Kamily, které znám, bych jmenovala Kamila Střihavku. Ten svou "chrámovou službu" dovedl k dokonalosti pří ztvárnění Ježíše Krista ve slavném muzikálu.
Jako “hvězda” září na našem hereckém nebi pani Stela (4.3.) Zázvorková, která už od svého mládí byla naprosto nepřehlédnutelnou filmovou divou. Ráda bych jí alespoň virtuálně poslala k dnešnímu svátku kytičku s přáním obrovské dávky zdraví.
Polskému jménu Kazimír (5.3.) se povedlo proniknout i do našeho kalendáře. V Čechách není sice příliš rozšířené, ale u našich severních sousedů to bylo jméno panovníků a princ Kazimír, který se i přes odpor svého otce (krále Kazimíra IV.) rozhodl žít v celibátu, se stal jedním ze zemských patronů Polska.
A máme tu dalšího krále, sice jen pohádkového, ale o to milejšího! Král Miroslav (6.3.)… Která žena či dívka by si nepřála být na chviličku Krasomilou a nezatoužila by po zpívající květině, vypěstované jen a jen pro ni. Ruku na srdce, myslím, že by ta květina ani nemusela zpívat…
V neděli bude slavit svůj svátek obrovská spousta mužů, protože Tomáš (7.3.) patří mezi nejoblíbenější mužská jména u nás. Základem jména je syrské tóma nebo teóma, což značí "dvojče" nebo "blíženec". Slavných Tomášů bychom našli tolik, že jmenovat jednoho by bylo neúctou vůči těm ostatním. I když… Vzpomenout alespoň jednoho bych mohla, není sice slavný, ale zase ho mám doma a i když to už není můj malý chlapeček, k svátku si pusu nechá dát… J


pavla@kudlanka.cz



Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat nevhodné a vulgární příspěvky

Komentáře

Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text: